Kosmetyka Profesjonalna

Manicure&Pedicure
2 kwietnia 2019

COSMELAN


to jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych terapii wybielających, dostępnych we współczesnej kosmetologii.

Jeżeli dręczą Państwa nieestetyczne przebarwienia na skórze, niezależnie od tego, czy wynikają z nadmiernego opalania, czy ich przyczyną są zmiany hormonalne, terapia Cosmelan jest idealnym rozwiązaniem.

Cosmelan to trzymiesięczna terapia, na którą składają się maska nakładana w gabinecie i samodzielna aplikacja kremu wspomagającego działanie maski, a jej efektem jest uzyskanie wyjątkowej gładkości i odpowiedniego kolorytu skóry.

Pierwsze rezultaty są widoczne już po tygodniu terapii, ale bardzo widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry są zauważalne najczęściej po miesiącu.

Terapia Cosmelan jest kuracją jednorazową, ale rozciągniętą w czasie do trzech miesięcy.

Przeciwwskazaniami do zastosowania metody Cosmelan są aktywny trądzik, ciąża, laktacja, stany zapalne skóry, opryszczka, mocno opalona skóra, stosowanie doustnych środków przeciwtrądzikowych zawierających witaminę A, stosowanie kremów zawierających pochodne witaminy A.


DARSONVALIZACJA


to zabieg z wykorzystaniem prądów d’Arsonvala, który opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry.

Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w skórze, natomiast wytwarzający się podczas zabiegu ozon posiada działanie dezynfekujące i bakteriobójcze.

Zabieg darsonwalizacji łagodzi i leczy zmiany trądzikowe, zmniejsza łojotok oraz przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża, laktacja, nowotwory, zakażenia wirusowe i bakteryjne skóry, aktywna opryszczka, choroby serca, gorączka, astma oraz implanty metalowe.


DEPILACJA WOSKIEM


polega na mechanicznym usuwaniu włosków przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć włos wraz z cebulką. Zanim włos odrośnie, można cieszyć się gładką skórą od 2 do nawet 5 tygodni.

Metodę można stosować u kobiet i mężczyzn na wszystkich strefach ciała, najczęściej są to wąsik, ręce, pachy, ramiona, nogi, pachwiny.

Aby depilacja woskiem mogła być prawidłowo wykonana należy pamiętać że włoski powinny mieć długość od 5 do 10 mm.

Przeciwwskazaniami do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.


DOCZYSZCZANIE TWARZY, PLECÓW


to zabieg uzupełniający oczyszczanie skóry.

W niektórych przypadkach zdarza się, że skóra jest wyjątkowo mocno zanieczyszczona i nie jest możliwe jej dogłębne oczyszczenie podczas jednego zabiegu.

W takiej sytuacji stosujemy zabiegi uzupełniające tzw. doczyszczenie skóry.

Zdarza się też odwrotnie, że skóra wymaga bardzo delikatnego doczyszczenia i jest uzupełnieniem innego zabiegu kosmetycznego.

O zabiegach doczyszczania decydują prowadzące kosmetolożki.


DODATKI DO ZABIEGÓW


to cała gama zabiegów i produktów uzupełniających, które możemy zastosować podczas podstawowego zabiegu z którego Państwo korzystacie.

Nasze dodatki to starannie wyselekcjonowane ampułki, koncentraty, maski, płaty pod oczy, płaty na twarz, olejki, kolagen i wiele innych.

Dodatkami są również krótkie zabiegi jak np. parafina na dłonie i stopy, masaż głowy czy darsonvalizacja, które stosowane jako dodatek do zabiegu mają atrakcyjniejszą cenę.

Dodatki mogą być stosowane również podczas zabiegów manicure i pedicure.


ELEKTROKOAGULACJA


to wszechstronny zabieg wykorzystujący właściwości prądu elektrycznego. Pozwala bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie, pozbyć się rozszerzonych naczynek krwionośnych. Elektrokoagulacja wykorzystywana jest również do redukcji nadmiernego owłosienia, kiedy inne metody okazują się nieskuteczne.

Na powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych ma wpływ wiele czynników zarówno zewnętrznych (mróz, wiatr, chlorowana woda, nagła zmiana temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja, światło słoneczne, sztuczne źródła ciepła, wysiłek fizyczny, ostre przyprawy, stres, alkohol i używki) oraz czynników wewnętrznych (zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne). W pierwszej fazie dochodzi do powstawania rumienia, który po jakimś czasie zanika. Z czasem jednak zmiany te utrwalają się i dochodzi do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych tzw. teleangiektazji.

Zabieg elektrokoagulacji prowadzi do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie wydalone z organizmu.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrod emitujących prąd, który powoduje ścinanie się białka w tkankach. Długość zabiegu zależy od rozległości zmian – trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Terapeutka wykonująca zabieg dotyka igiełką miejsc, w których naczynko jest otwarte i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia. Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-3 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną kurację i ustalić indywidualnie terminy wizyt. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia się ranki trwa średnio 1-2 tygodnie. Zamykać naczynka można o każdej porze roku z wykluczeniem lata i bardzo ostrej zimy.


FALE RADIOWE


Tak zwany lifting bez skalpela to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania, która wykorzystuje naturalne możliwości regeneracyjne naszej skóry. Energia fal radiowych daje skórze bodziec do działania, włącza procesy regeneracyjne stymulujące intensywne wytwarzanie dodatkowych ilości kolagenu i elastyny! Efekty zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych możemy podzielić na natychmiastowe i długofalowe.

Efekt natychmiastowy polega na nagłym skurczu włókien kolagenowych pod wpływem intensywnego ciepła, co doprowadza do błyskawicznego wypełnienia zmarszczek i wygładzenia powierzchni skóry. Efekt ten stopniowo przemija w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu kolejnych godzin. Jest to idealny zabieg bankietowy.

Efekt długofalowy to trwała reakcja skóry na działanie intensywnego, kontrolowanego ciepła. Skóra rozpoczyna intensywną pracę w celu jak najszybszej naprawy.

Zlokalizowane w głębokich warstwach skóry włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu, dzięki czemu skóra dostaje sygnał, żeby się regenerować. Krążenie krwi przyspiesza, skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona, a fibroblasty zaczynają bardzo szybko tworzyć nowe włókna kolagenowe i elastynowe.

Regularnie stymulowana skóra cały czas utrzymuje produkcję kolagenu i elastyny na wysokim poziomie – właśnie dlatego należy robić zabiegi w serii!

Ostateczny efekt zabiegu pojawia się po kilku/kilkunastu tygodniach, po zakończeniu naturalnych procesów odnowy i regeneracji. Oczywiście nie pojawiają się one nagle – stopniowo obserwujemy jak każdego dnia skóra odnawia się, by wyglądać coraz lepiej! Skóra jest bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Poprawie ulega owal twarzy, stopień nawilżenia oraz ogólny wygląd skóry.

Aby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferuje zabieg z wykorzystaniem fal radiowych zalecamy serię min. 6 zabiegów, wykonywanych raz w tygodniu.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem fal radiowych są cera naczynkowa, świeża opalenizna, rozrusznik serca, metalowe implanty, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze (szczególnie opryszczka), choroby nowotworowe, ciąża oraz karmienie piersią.


HENNA I TRWAŁE FARBOWANIE BRWI


Zadbane, profesjonalnie wyregulowane i odpowiednio podkreślone brwi potrafią w niezwykle korzystny sposób wpłynąć na wygląd całej twarzy.

Wiele kobiet traci naturalnie gęste brwi na skutek nadmiernej depilacji brwi w młodości, zmian hormonalnych, przebytych wypadków z urazami łuku brwiowego lub kuracji w przebiegu choroby nowotworowej. Kształt brwi zaburza się wówczas i wymaga poprawy.

Samodzielne podkreślanie brwi cieniem lub kredką nie zawsze wygląda poprawnie i zajmuje kilka cennych minut podczas porannego makijażu. W dodatku nietrwała koloryzacja brwi pod wpływem czynników atmosferycznych: deszczu, śniegu oraz styczności z wodą wypłukuje się i zdradza nieregularny kształt brwi czasem w najmniej oczekiwanym momencie.

HENNA jest naturalnym barwnikiem, którego używa się do delikatnej koloryzacji brwi i rzęs. Fachowo wykonana wraz z regulacją brwi nadaje spojrzeniu głębię, a całej twarzy wyrazistość. Henna utrzymuje się na brwiach średnio około tygodnia.

Doskonałym rozwiązaniem jest TRWAŁE FARBOWANIE BRWI Z DOBOREM NOWEGO KSZTAŁTU w profesjonalnych warunkach salonowych z doborem odpowiedniego kształtu przez przeszkolonego w tym kierunku kosmetologa.

Atutem trwałej koloryzacji jest długotrwałe zabarwienie brwi i miejsc pustych w przebiegu łuku brwiowego oraz nadanie „twarzowego” kształtu brwiom. Tradycyjna henna utrzymuje się zazwyczaj kilka dni, po czym efekt koloryzacji znacznie się osłabia. Trwałe farbowanie wykonuje się przy pomocy specjalnej profesjonalnej farby do brwi. Dzięki temu ten zabieg pozwala cieszyć się wyraźnym konturem brwi aż do 2 tygodni!


INSTYTUTOWY ZABIEG OCZYSZCZANIA TWARZY


to bardzo wartościowy, głęboko oczyszczający skórę rytuał.

Składa się z peelingu kawitacyjnego, oczyszczania manualnego, sonoforezy, prądów darsonvala oraz odpowiednio dobranych masek, koncentratów i ampułek o działaniu antybakteryjnym, normalizującym i ściągającym.