Kwasy medyczne i kosmetyczne

KWASY MEDYCZNE I KOSMETYCZNE


to jedna z naszych ulubionych dziedzin w kosmetologii profesjonalnej! Specjalizujemy się w ich wykonywaniu od momentu powstania Salonu.

Wiemy jak pracować z kwasami, jak je najlepiej dobierać i z jakimi terapiami łączyć. Odpowiednio dobieramy peelingi do każdego rodzaju skóry, również do skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym, a także do skóry wokół oczu!

Odpowiednio dobrane i regularnie wykonywane kwasy potrafią w widoczny sposób poprawić jakość każdej skóry – począwszy od trądzikowej, poprzez skórę z przebarwieniami czy oznakami starzenia, a skończywszy na skórze z tendencją do trądziku różowatego.

Warto wiedzieć, że kwasy mogą być wykonywane również na skórze bezproblemowej – w takim wypadku działają oczyszczająco, odświeżająco, rozświetlająco i przede wszystkim przeciwstarzeniowo.

W naszym Salonie pracujemy na bardzo wysokiej jakości certyfikowanych kwasach europejskich marek. Posiadamy ofertę stałą – to znaczy, że na części kwasów pracujemy stale od wielu lat oraz ofertę zmienną, którą wprowadzamy sezonowo.

Aby czerpać jak największe korzyści i cieszyć się jak najdłużej piękną i zdrową skórą kwasy powinny być wykonywane w seriach. W przypadku skór problemowych często są to dwie serie w roku (jesień i wczesna wiosna), a w przypadku skór mniej problemowych jedna seria w roku. Czasami warto wykonać pojedynczy zabieg złuszczania kwasami pomiędzy seriami.

Przeciwwskazaniami ogólnymi do stosowania kwasów są ciąża, okres karmienia piersią, aktywna opryszczka, wypukłe znamiona, stosowanie izotretinoiny w ciągu ostatnich 6 miesięcy, świeże blizny, leczenie promieniami UV w ostatnim czasie, oparzenia, stosowanie krioterapii w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę. Nie należy opalać skóry ani stosować środków samoopalających. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

Po zastosowaniu kwasów należy chronić skórę preparatami z filtrem SPF 50+, które można zakupić w naszym Salonie. Nie wolno się opalać.

Poniżej przedstawiamy kwasy medyczne i kosmetyczne, na których obecnie pracujemy.