MEZOTERAPIA IGŁOWA
to niechirurgiczny zabieg z zakresu kosmetologii estetycznej o szerokim działaniu upiększająco-terapeutycznym.
Ogromnym atutem mezoterapii igłowej jest możliwość uzyskania natychmiastowego efektu zabiegowego przy niewielkiej ingerencji w struktury skóry i tkanki podskórnej.
Zabieg polega na miejscowym nakłuwaniu skóry za pomocą strzykawki i igły.
Podczas zabiegu zostaje podany śródskórnie preparat o odpowiednio dobranym działaniu. Aktywne ampułki lub koktajle przenikają do głębokich warstw skóry, tkanki podskórnej oraz mieszków włosowych działając odżywczo, regeneracyjnie, rozświetlająco, nawilżająco, pobudzająco na wzrost włosa, rewitalizująco, ujędrniająco i napinająco.
Po zabiegu mezoterapii igłowej skóra zyskuje młodszy i zdrowszy wygląd, dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą. Zmarszczki głębokie ulegają spłyceniu, zaś drobne zmarszczki zupełnemu zanikowi.
Obszary objęte cellulitem i rozstępami zostają wygładzone. Nogi, pośladki i brzuch wyglądają na zadbane i atrakcyjne.
Skóra głowy poddana temu zabiegowi odwdzięcza się szybszym wzrostem włosów za sprawą pobudzenia mieszków włosowych. Włosy rosną lśniące i gęste, nawet w miejscach, które były ich zupełnie pozbawione.
Dłonie stają się gładkie i jędrne.
Zabieg przynosi najlepsze rezultaty jeśli jest wykonywany w serii.
Po zabiegu należy zachować okolicę poddaną zabiegowi w czystości przez 24 h. Nie należy stosować preparatów zawierających wysokie stężenia składników aktywnych, kwasów owocowych i retinolu. W dniu zabiegu po wykonaniu mezoterapii nie należy stosować pudrów i podkładów do makijażu. W pierwszej dobie należy unikać środowisk z dużym ryzykiem zakażeń (np. basen, siłownia, sauna) oraz dużego wysiłku fizycznego i alkoholu. Zalecane jest używanie kremu z filtrem SPF 50 na dzień oraz kremu regeneracyjnego na noc w następnej dobie pozabiegowej.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża i karmienie piersią, opryszczka lub inny stan zapalny skóry, uczulenie na którykolwiek składnik ampułki/koktajlu, leki przeciwkrzepliwe (większe ryzyko zasinień), niewyrównana cukrzyca, aktywna choroba nowotworowa, epilepsja, nadwrażliwość na ból.