Mikrodermabrazja diamentowa

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA


to zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu powierzchownych warstw skóry przy pomocy materiałów ściernych o dużej trwałości (diament).

Zabieg przeznaczony jest dla skóry łojotokowej, z zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami, dla skóry szorstkiej i zrogowaciałej oraz dla skóry zwiotczałej i starzejącej się.

Zabieg może być również wykonywany na ciało, na przykład plecy z problemem blizn potrądzikowych oraz na rozstępy.

Dzięki mikrodermabrazji diamentowej skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna, pory się obkurczają, a zaskórniki są usunięte. Twarz jest odświeżona i rozjaśniona, zmniejsza się łojotok, a blizny i zmarszczki ulegają spłyceniu. Ponadto skóra jest zmobilizowana do większej produkcji kolagenu i elastyny, co ma kluczowe działanie w terapiach przeciwstarzeniowych.

Zabieg jest krótki, nieinwazyjny, bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie ciepła, niewielkie pieczenie oraz zaczerwienienie utrzymujące się około jednej doby.

Po około 2-3 dniach może wystąpić niewielkie złuszczanie powierzchni skóry.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby grzybicze, wirusowe i bakteryjne, trądzik w stanie ropnym, trądzik różowaty, przerwana ciągłość skóry, naczyniaki, aktywne zmiany chorobowe skóry w przebiegu łuszczycy, liszaja płaskiego, łojotokowego zapalenia skóry, nowotwory, guzki niewiadomego pochodzenia, znamiona barwnikowe, skłonność do bliznowców, terapia przeciwtrądzikowa izotretynoiną ( do 3 miesiące od zakończenia) oraz zabiegi chirurgiczne.