Mezoterapia mikroigłowa

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA


to zabieg podczas którego wykonywane są mikro nakłucia skóry o kontrolowanej głębokości od 0,2mm do 2,5mm oraz dostarczane do tkanki płynne składniki aktywne zawarte w specjalnych mezo-koktajlach.

Płytkie nakłuwanie do głębokości 0,5mm pełni rolę promotora przejścia dla nakładanych preparatów kosmetycznych tj. umożliwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Głębokie nakłucia powyżej 1mm dodatkowo wywołują fizjologiczną reakcję skóry na uraz. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze, w tym do wzrostu częstotliwości podziału fibroblastów, które zwiększają produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Stosując preparaty bezpośrednio na skórę bez mikro nakłuć, w głębsze warstwy skóry przenika tylko około 0,2% – 0,3% składników aktywnych. Nakłuwając skórę otwieramy szereg mikro kanałów, które pozostają otwarte przez ok. 20 minut i pozwalają na wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry w ilości kilkaset razy większej.

Urządzenia, na których pracujemy, charakteryzują się możliwością dostosowania głębokości oraz prędkości nakłuć – w zależności od partii skóry i problemu, który opracowujemy oraz oczekiwanych efektów.

Zabieg jest w 100% bezpieczny i higieniczny, ponieważ używamy tylko i wyłącznie jednorazowych, sterylnych kartridży, których igły pokryte są srebrem o właściwościach antyseptycznych i zmniejszających tarcie podczas nakłuć.

Przy małych głębokościach zabieg jest bezbolesny.

Na skórze poddawanej regularnym zabiegom mezoterapii mikroigłowej w widoczny sposób zmniejszają się zmarszczki, zwiększa się napięcie i elastyczność oraz wyrównuje koloryt.

Zabieg nawilża, zagęszcza i rewitalizuje skórę oraz zmniejsza widoczność blizn.

Mezoterapia stosowana na skórę wokół oczu minimalizuje zmarszczki, cienie i opuchnięcia.

Zabieg może być stosowany jako profilaktyka przeciwstarzeniowa już od 20 roku życia na delikatną skórę wokół oczu lub od 25 roku życia na całą twarz.

Zabieg najlepiej wykonywać w serii oraz dla podtrzymania efektów 1 – 2 razy w miesiącu.