MEDYCYNA ESTETYCZNA

BLEFAROPLASTYKA


to zabieg niechirurgicznego usuwania opadających powiek za pomocą plazmy.

Pozwala uzyskać znakomite efekty estetyczne bez konieczności używania skalpela w sytuacji, gdy czynnikiem zaburzającym wygląd okolic oczu jest nadmiar skóry lub jej wiotkość.

Wykorzystanie mikrowiązki plazmy w celu obkurczenia skóry to zabieg mało inwazyjny, nie wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry właściwej. Procedura polega na tworzeniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez generowaną plazmę, w których następnie dochodzi do odparowania naskórka, bez uszkadzania skóry właściwej.

W rezultacie skóra się obkurcza i uzyskuje się efekt tzw. „otwarcia oka”.

Efekt zabiegu utrzymuje się od roku do 4 lat, jednak nie zawsze jeden zabieg wystarczy do osiągnięcia zadowalającego wyniku – w leczeniu opadających powiek należy wykonać od 1 do 3 zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Zabieg jest bezpieczny dla oka, a pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności. Przez kilka dni utrzymuje się obrzęk skóry poddanej zabiegowi oraz delikatne strupki.


BOTOKS


to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwzmarszczkowe działanie botoksu opiera się na blokowaniu impulsów nerwowych, które prowadzą do napinania mięśni, co skutkuje ich tymczasowym paraliżem. Efekt zabiegu utrzymuje się na ogół przez około 6 miesięcy.

Botoks pomaga również skutecznie uporać się z nadmiernym poceniem pach, dłoni i stóp. Blokuje impulsy nerwowe pobudzające gruczoły potowe do pracy. W tym przypadku rezultat zabiegu utrzymuje się dłużej – do 12 miesięcy.

Botoks jest także lekarstwem na przewlekłą migrenę. W tej sytuacji jest traktowany jak lek przeciwbólowy o przedłużonym działaniu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, a pierwsze efekty są zauważalne po tygodniu od zabiegu. U części pacjentów ból znika całkowicie, u innych jego siła jest zmniejszona do minimum lub utrzymuje się znacznie krócej.


HYDRA BOOSTER FILORGA


to zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem dwóch medycznych preparatów przygotowanych przez francuskie laboratorium - FILORGA NCTF 135 HA i FILORGA M-HA 18.

FILORGA NCTF 135 HA to kompleks ponad 50 składników rewitalizujących skórę, takich jak: witaminy, kwasy nukleinowe, aminokwasy, minerały, koenzymy, antyoksydanty oraz kwas hialuronowy. Zapewnia nawilżenie, wygładzenie powierzchownych zmarszczek, ujednolicenie kolorytu i rozświetlenie skóry.

FILORGA M-HA 18 to wolny kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej w połączeniu z glicerolem. Zapewnia hydralifting, mikrowypełnienie, przywrócenie gęstości, intensywne nawilżenie skóry oraz ochronę przed wolnymi rodnikami.

Hydra Booster nawilża wszystkie warstwy skóry, odbudowuje jej strukturę, poprawia gęstość oraz wygładza powierzchowne zmarszczki spowodowane brakiem dostatecznej wilgoci w skórze. Ponadto działa ujędrniająco i rozświetlająco oraz zwęża rozszerzone pory.

Hydra Booster przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry, a także regeneruje skórę dojrzałą i zmęczoną.


KARBOKSYTERAPIA


to wszechstronny zabieg, za pomocą którego można przede wszystkim zredukować cienie pod oczami, zmniejszyć widoczność zmarszczek i rozstępów, a także pozbyć się cellulitu.

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla co rozszerza naczynia krwionośne, odżywia i dotlenia komórki oraz stymuluje procesy regeneracji tkanek. Wstrzyknięty gaz aktywuje także czynnik wzrostu naczyń, dzięki czemu pod skórą tworzą się nowe naczynka włosowate, które poprawiają mikrokrążenie, a to z kolei pozwala zniwelować cienie pod oczami. Dwutlenek węgla wywołuje też lekki stan zapalny, w efekcie którego uruchamiany jest proces produkcji kolagenu i elastyny, skóra wygładza się i staje bardziej sprężysta.

Z kolei wprowadzony do tkanki tłuszczowej gaz przekształca się częściowo w kwas węglowy, który uszkadza błony komórkowe i rozpoczyna proces lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu.

Zabieg najlepiej wykonywać w serii, aczkolwiek już po pierwszym widoczne są pierwsze rezultaty – zwłaszcza w przypadku cieni pod oczami czy zmarszczek na twarzy.


KOMÓRKI MACIERZYSTE CGF


to nowa i bezpieczna terapia w medycynie regeneracyjnej wykorzystująca własne komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania jej w separatorze komórkowym.

Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w naszej krwi, a ich zadaniem jest tworzenie i regeneracja komórek.

Komórki macierzyste oraz płytki, które wydzielają czynniki wzrostu pozyskiwane są z krwi pacjenta. Zadaniem jednych, jak i drugich jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Jest to fenomen komórek macierzystych, które mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji.

CGF to przełom w kondycjonowaniu skóry! W sposób naturalny, całkowicie bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań.

Zabieg poleca się osobom u których skóra wymaga rewitalizacji, spłycenia drobnych zmarszczek oraz tym zmagającym się z wiotkością skóry lub wypadaniem włosów. Jest to również doskonała profilaktyczna terapia przeciw starzeniu się skóry.


KRIOTERAPIA MIEJSCOWA


polega na wymrażaniu zmian skórnych ciekłym azotem o niskiej temperaturze – sięgającej nawet -190 stopni Celsjusza.

W trakcie zabiegu zmiana skórna zostaje poddana działaniu par ciekłego azotu przez kilka minut. Wymrażanie wymaga zwykle jednej do kilku wizyt. Czas kuracji jest kwestią indywidualną i zależy od rodzaju i wielkości zmiany.

Krioterapię z powodzeniem wykorzystuje się do usuwania zmian takich jak: brodawki wirusowe i łojotokowe, włókniaki miękkie, rogowacenie słoneczne oraz zmiany naczyniowe.


KWAS HIALURONOWY


w medycynie estetycznej służy do wypełniania zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, leczenia zaników objętości na twarzy, modelowania twarzy i ust, leczenia wiotkości skóry oraz nawilżania dłoni.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i jest odpowiedzialny za jej nawilżenie. To jeden z najważniejszych składników skóry. Jego poziom spada z biegiem czasu, przez co skóra traci elastyczność i sprężystość dlatego też kwas hialuronowy w medycynie estetycznej jest traktowany jako preparat bezpieczny i jest chętnie wybierany przez lekarzy i pacjentów.

Zabiegi wypełniania zmarszczek są bardzo skuteczne i dają szybko widoczne efekty bezpośrednio po zabiegu. Ustabilizowany kwas hialuronowy, którym wypełniane są zmarszczki ulega stopniowemu rozpadowi na wodę i dwutlenek węgla, które całkowicie się wchłaniają. Proces ten trwa około roku - w związku z czym w tym okresie utrzymują się efekty zabiegu. Po okresie roku w celu utrzymania efektów zabieg należy powtórzyć.


LASER NACZYNIOWY


służy do usuwania popękanych naczyń krwionośnych, naczyniaków płaskich, naczyniaków rubinowych oraz naczyniaków żylnych zlokalizowanych na ciele i twarzy.

Zabiegi wykonywane są na laserze diodowym 980nm.


LIPOLIZA AQUALYX


to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Aqualyx stosuje się przede wszystkim w takich miejscach jak kończyny górne, brzuch, biodra, okolice pod pośladkami, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek oraz modelowanie konturu żuchwy.

Aqualyx to roztwór, w którym głównymi substancjami są detergenty typu deoksycholan sodu rozpuszczające tłuszcz i niszczące błonę komórkową. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Aqualyx jest bezbolesny, skuteczny, nieinwazyjny.

Ilość usuniętej tkanki tłuszczowej zależy od ilości podanego w trakcie zabiegu preparatu oraz wielkości fałdu skórno-tłuszczowego - jest to od 0,5cm do 3cm w obwodzie.

Do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Rozłożenie terapii w czasie zwiększa dobrą tolerancję zabiegu i pozytywne efekty w postaci zwiększania się jędrności leczonego obszaru. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, rzadko przekracza liczbę 10 - najczęściej są to 3-4 zabiegi, powtarzane co 4 tygodnie.

Lipoliza Aqualyx powinna być połączona z masażem limfatycznym lub endermologią, które zapobiegną tworzeniu się miejscowych złogów oraz ułatwią transport tłuszczu do wątroby i jego usunięcie z organizmu. Dodatkowo terapia łączona lipolizy z endermologią gwarantuje jeszcze lepsze efekty terapeutyczne w postaci smuklejszego i jędrniejszego ciała.

Najlepsze rezultaty osiągane są u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu - zwłaszcza w przypadku miejscowych otłuszczeń w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.


PLAZMA LIFT


to jedno z najnowszych odkryć w medycynie estetycznej z zastosowaniem mikrowiązki plazmy do niechirurgicznego liftingu skóry.

Plazma, wyodrębniana przez niektórych naukowców, jako czwarty stan skupienia materii, jest precyzyjnym narzędziem dzięki któremu można osiągnąć efekty zbliżone do chirurgii plastycznej.

Znajduje zastosowanie w plastyce powiek górnych i dolnych (blefaroplastyka), plastyce zmarszczek palacza, liftingu twarzy, szyi, dekoltu i podbródka. Za pomocą plazmy można podnosić biust i pośladki, niwelować rozstępy oraz blizny potrądzikowe i pooperacyjne. Plazma jest również pomocna przy leczeniu trądziku aktywnego, rozjaśnianiu przebarwień oraz usuwaniu znamion.

Działanie plazmy jest ograniczone do naskórka, dzięki czemu rekonwalescencja pacjenta i wyłączenie go z codziennych aktywności jest krótkie - bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż kryjący.

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych plazma nie powoduje krwawienia i długotrwałego obrzęku, ruchomość i funkcja okolic zabiegowych jest zachowana, nie ma szwów i przedłużonego gojenia.

Efekty wywołane mikrowiązką plazmy – strupki, można zamaskować korektorem lub podkładem, dzięki czemu nie są widoczne dla otoczenia. Przejściowy obrzęk tkanek utrzymuje się krótko i jest specyficzny dla lokalizacji zabiegowej, zależy także od osobniczych uwarunkowań każdego pacjenta.

Obkurczenie skóry jest widoczne od razu po zabiegu, natomiast całkowity efekt ocenia się po około 4 tygodniach.

Zabieg może wymagać powtórzeń dla osiągnięcia pełnego efektu estetycznego – kolejne zabiegi można wykonywać w odstępie 4 – 6 tygodni.

Rezultaty zabiegów są długotrwałe, przeważnie minimum 3 lata, i zależą głównie od postępu naturalnych procesów starzenia. Celem odświeżenia i pogłębienia efektów, zabieg można powtórzyć wielokrotnie.


REWITALIZACJA LASEROWA TWARZY


to szybki i bezinwazyjny zabieg poprawiający jędrność skóry zalecany osobom, których skóra straciła jędrność, stała się poszarzała, bez blasku. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, w tym naczyniowej i trądzikowej jako pewnego rodzaju alternatywa do zabiegów fotoodmładzania.

Zabieg można wykonać na dowolnej partii ciała, jednak najlepsze efekty przynosi na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Rewitalizacja laserowa trwa zaledwie 10 minut, nie powoduje dyskomfortu, a po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona i nieuszkodzona. Pacjent następnego dnia może wrócić do pracy i codziennych obowiązków. Przez okres 4 tygodni nie powinno się eksponować okolicy zabiegowej na promienie UV, należy stosować kremy z wysokim filtrem.

W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów terapeutycznych zabieg powinno wykonać się w serii minimum 3 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. Następnie dla podtrzymania efektów średnio jeden zabieg na pół roku.

Pierwsze efekty takie jak rozjaśnienie i powierzchowne wygładzenie widać od razu. Dalsza poprawa stanu skóry powiązana z przebudową włókien kolagenowych następuje w przeciągu kolejnych 3 miesięcy.