MAKIJAŻ PERMANENTNY – oferta dla klientów z Grodkowa i okolic

MAKIJAŻ PERMANENTNY


Makijaż permanentny polega na aplikacji bezpiecznych, odpowiednio dobranych kolorystycznie i biozgodnych barwników do głębokiej warstwy naskórkowej za pomocą mikronakłuć skóry.

Głównym celem makijażu permanentnego jest uzyskanie nieskazitelnego wyglądu oczu, ust i brwi, w tym uzupełnienie ubytków w łuku brwiowym lub całkowite odtworzenie brwi. Po zabiegu nie ma konieczności stosowania kolorowych kosmetyków.

W naszym salonie specjalizujemy się w wykonywaniu makijażu permanentnego brwi i oczu (kreski). W przypadku brwi stosujemy różne techniki, w tym przede wszystkim cieniowaną, ombre. W przypadku oczu wykonujemy zarówno kreski zagęszczające linię rzęs, jak i kreski ozdobne „eye liner”.

Zalety makijażu permanentnego:

  • - trwałość – od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od pielęgnacji miejsc poddanych koloryzacji oraz indywidualnych uwarunkowań,
  • - oszczędność czasu codziennie rano podczas porannej toalety,
  • - idealnie precyzyjny makijaż w każdych warunkach atmosferycznych,
  • - możliwość korekcji wad urody i upiększenia twarzy.

Każdy organizm jest inny, dlatego może odmiennie zareagować na zabieg makijażu permanentnego. Usługa ta wymaga też przeanalizowania stanu zdrowia i preferencji danej osoby.

Klienci, którzy chcą zadbać nie tylko o odpowiedni wygląd twarzy, lecz także ciała, mogą skorzystać również z zabiegów medycyny estetycznej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie usługi mogą być wykonywane w krótkim czasie po realizacji makijażu permanentnego. Sposób gojenia zależy bowiem od indywidualnych uwarunkowań organizmu danej osoby.

Konsultacja kosmetologiczna przed zabiegiem nie jest obowiązkowa, ale polecamy ją Paniom, które myślą o wykonaniu zabiegu, lecz mają różne wątpliwości i pytania. Podczas tego spotkania wyklucza się przeciwwskazania do zabiegu i przekazuje Klientkom przedzabiegowe wskazówki pielęgnacyjne (jeśli są konieczne). Konsultacja jest płatna wg cennika, natomiast kwota ta jest później odliczana od ceny zabiegu.

Pierwsza wizyta zabiegowa jest najważniejsza i najdłuższa, ponieważ w jej trakcie ustalamy, jaki kształt i kolor będą mieć brwi lub jak będzie wyglądać kreska na oczach. Ważne, żeby wiedzieć, czego się chce i omówić to z naszą linergistką, która wykona rysunek kredką. Dopiero kiedy zostanie on w pełni zaakceptowany, specjalistka przeprowadzi właściwy zabieg wprowadzenia barwnika, którego dobór w przypadku każdej osoby przebiega indywidualnie i bardzo często jest mieszanką kilku kolorów.

Efekt uzyskany po pierwszym zabiegu może być uznany za przerysowany. W ciągu 5-7 dni kolor traci swoją intensywność o 40-50% i dopiero wówczas można obserwować efekt zbliżony do finalnego.

Po czasie około 3-4 tygodniowego gojenia należy udać się na drugą wizytę korygującą. Dopiero wtedy brwi czy kreski na powiekach nabierają ostatecznego kształtu i zabarwienia. Czasami niezbędna jest trzecia wizyta korygująca.

Przed umówieniem pierwszej wizyty zabiegowej należy wpłacić zadatek (regulamin).

Uwagi przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi:

  • - w celu maksymalnego wygładzenia powierzchni zabiegowej i około-zabiegowej można wykonać peeling mechaniczny lub aparaturowy np. mikrodermabrazję diamentową.

Uwagi przed wykonaniem makijażu permanentnego oczu:

  • - 2 tygodnie przed zabiegiem należy zadbać o wrażliwą okolicę oka poprzez utrzymanie odpowiedniego nawilżenia,
  • - zaleca się odstawienie wszelkich preparatów stosowanych na linię rzęs, np. odżywek przyspieszających porost rzęs,
  • - bezpośrednio dobę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, ograniczyć wysiłek fizyczny i dobrze się wyspać,
  • - stosując się do powyższych zaleceń, można uniknąć opuchnięcia powiek, które utrudnia poprowadzenie idealnej kreski.

Po wykonaniu makijażu permanentnego należy bezwzględnie słuchać zaleceń linergistki, w tym nie korzystać z solarium, sauny i basenu do czasu całkowitego wygojenia się ran. Pod żadnym pozorem nie wolno pocierać brwi ani oczu, drapać strupków, stosować peelingów, kosmetyków kwasowych, ani malować oczu. Do czasu całkowitego wygojenia się ran należy bardzo uważać przy wszelkich czynnościach mogących spowodować oderwanie się strupków np. ubieranie. Istotne jest stosowanie zaleconej pielęgnacji higieniczno-kosmetycznej.

Przeciwwskazania ogólne do makijażu permanentnego to alergia na barwniki, skóra zniszczona w wyniku promieniowania UV, zaawansowana cukrzyca, choroba nowotworowa (w trakcie leczenia), zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby, częste występowanie opryszczki, nieleczone wysokie ciśnienie krwi, tendencje do stanów zapalnych spojówki, niektóre choroby oczu, przyjmowanie leków sterydowych, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych lub rozrzedzających krew, ciąża, karmienie piersią, bielactwo, odchylenia od normy gojenia się skóry (zbyt szybkie lub wolne), tendencja do tworzenia się bliznowców, niektóre zmiany pigmentacyjne, infekcje wirusowe i bakteryjne.

Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tych przeciwwskazań. Z tego powodu przed rozpoczęciem usługi przeprowadza się wywiad, który pozwala określić ogólny stan zdrowia pacjenta. Klient podpisuje specjalną kartę, zbierającą najważniejsze informacje o chorobach czy niedawno przebytych zabiegach. Specjaliści wykonujący makijaż wiedzą również, jak rozpoznać wybrane problemy skórne stanowiące przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu.

Wykonujemy zabiegi w Nysie. Korzystają z nich m.in. klienci z Godkowa i okolicznych miejscowości.