Fale radiowe

FALE RADIOWE


Tak zwany lifting bez skalpela to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania, która wykorzystuje naturalne możliwości regeneracyjne naszej skóry. Energia fal radiowych daje skórze bodziec do działania, włącza procesy regeneracyjne stymulujące intensywne wytwarzanie dodatkowych ilości kolagenu i elastyny! Efekty zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych możemy podzielić na natychmiastowe i długofalowe.

Efekt natychmiastowy polega na nagłym skurczu włókien kolagenowych pod wpływem intensywnego ciepła, co doprowadza do błyskawicznego wypełnienia zmarszczek i wygładzenia powierzchni skóry. Efekt ten stopniowo przemija w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu kolejnych godzin. Jest to idealny zabieg bankietowy.

Efekt długofalowy to trwała reakcja skóry na działanie intensywnego, kontrolowanego ciepła. Skóra rozpoczyna intensywną pracę w celu jak najszybszej naprawy.

Zlokalizowane w głębokich warstwach skóry włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu, dzięki czemu skóra dostaje sygnał, żeby się regenerować. Krążenie krwi przyspiesza, skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona, a fibroblasty zaczynają bardzo szybko tworzyć nowe włókna kolagenowe i elastynowe.

Regularnie stymulowana skóra cały czas utrzymuje produkcję kolagenu i elastyny na wysokim poziomie – właśnie dlatego należy robić zabiegi w serii!

Ostateczny efekt zabiegu pojawia się po kilku/kilkunastu tygodniach, po zakończeniu naturalnych procesów odnowy i regeneracji. Oczywiście nie pojawiają się one nagle – stopniowo obserwujemy jak każdego dnia skóra odnawia się, by wyglądać coraz lepiej! Skóra jest bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Poprawie ulega owal twarzy, stopień nawilżenia oraz ogólny wygląd skóry.

Aby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferuje zabieg z wykorzystaniem fal radiowych zalecamy serię min. 6 zabiegów, wykonywanych raz w tygodniu.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem fal radiowych są cera naczynkowa, świeża opalenizna, rozrusznik serca, metalowe implanty, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze (szczególnie opryszczka), choroby nowotworowe, ciąża oraz karmienie piersią.