KLAMRY NA WRASTAJĄCE I WKRĘCAJĄCE SIĘ PAZNOKCIE
to najszybsza, najskuteczniejsza, kompleksowa oraz mało inwazyjna i prawie bezbolesna metoda walki z problemem wrastających i wkręcających się paznokci.
Bolesne rany, które powstają w wyniku wrastania paznokci są na tyle uciążliwe, że często ostateczną metodą leczenia okazuje się usunięcie całej płytki paznokcia.
Aby nie dopuścić do tak ekstremalnej sytuacji należy odpowiednio wcześniej zastosować mniej inwazyjne, ale bardzo skuteczne metody korekcji klamrami. Ten prosty zabieg potrafi zaoszczędzić dużo bólu i wyprofilować paznokcie na długi czas.
Klamra na paznokieć ma działanie polegające na ustawieniu prawidłowego toru wzrostu płytki i przynosi natychmiastową ulgę w cierpieniu.
Leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Długość leczenia uwarunkowana jest powolnym przyrostem długości paznokci u stóp, stopniem zaawansowania wrastania lub wkręcania się wzrostu paznokcia i indywidualnymi czynnikami genetycznymi.
Przed założeniem klamry korygującej wskazane jest wykonanie zabiegu pedicure, mającego na celu oczyszczenie wałów paznokciowych i odpowiednie przygotowanie płytki.
KONSULTACJA PODOLOGICZNA
to wizyta podczas której można omówić problemy podologiczne ze specjalistą i określić plan leczenia.
KOREKTA PAZNOKCIA WRASTAJĄCEGO
polega na klinowym podcięciu wrastającej części paznokcia, oczyszczeniu wałów paznokciowych, założeniu tamponady lub rurki protekcyjnej.
PAZNOKIEĆ DYSTROFICZNY
Opracowanie paznokcia dystroficznego polega na zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji, która polega przede wszystkim na zmniejszeniu grubości i oczyszczeniu paznokci za pomocą odpowiednio dobranych frezów.
O dystrofii paznokcia mówimy wtedy gdy płytka paznokciowa jest pogrubiona i ciemna a jej wzrost spowolniony.
Dystrofii może towarzyszy grzybica. Do takiego stanu paznokci przyczynia się najczęściej długotrwały ucisk lub jednorazowy mocny uraz, np. uderzenie.
PAZNOKIEĆ GRZYBICZY
charakteryzuje się zmienioną barwą, łamliwością oraz deformacją. Zabieg podologiczny polega na skróceniu, oczyszczeniu i oszlifowaniu paznokci za pomocą specjalistycznych narzędzi.
PEŁNY ZABIEG PODOLOGICZNY
Specjalistyczna procedura, która zdecydowanie różni się od pedicure kosmetycznego.
Podolog dąży do poprawy stanu zdrowia stóp odpowiednio dobraną terapią. Zabieg składa się z obcięcia i oszlifowania paznokci, oczyszczenia wałów paznokciowych, usunięcia fizjologicznych zrogowaceń oraz usunięcia odcisków i modzeli.
Zabieg przeprowadzany jest bardzo ostrożnie z zachowaniem wszelkich zasad higieny. Podolog decyduje o dalszym leczeniu oraz informuje i uczy pacjenta, w jaki sposób powinien dbać o swoje stopy, dobierając odpowiednie kosmetyki, wkładki czy obuwie.
REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA U STOPY
polega na użyciu specjalnej masy żelowej do uzupełnienia brakującego fragmentu płytki paznokciowej w celu przywrócenia estetycznego wyglądu paznokcia.
TAMPONADA
to podstawowy zabieg na wrastanie płytki paznokciowej ze stanem ropnym.
Polega na umieszczeniu opatrunku w wale paznokciowym.
Opatrunek jest nasączony preparatem o działaniu przeciwzapalnym.
Zabieg łagodzi stany zapalne, dzięki czemu pacjent odczuwa ulgę.
USUWANIE MODZELI
polega na mechanicznym usunięciu zgrubiałej skóry, za pomocą specjalistycznych narzędzi.
Jest to metoda bezbolesna, bez naruszania żywej tkanki skórnej, czyli bez pozostawienia rany.
USUWANIE ODCISKU
odbywa się za pomocą specjalistycznych narzędzi.
ZABIEG NA PĘKAJĄCE PIĘTY
polega na rozpoznaniu przyczyn, odpowiednim opracowaniu naskórka oraz nałożeniu opatrunków.
HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGÓW PODOLOGICZNYCH
Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną i doświadczoną podolog, w sposób bardzo ostrożny i z zachowaniem wszelkich zasad higieny.
Narzędzia sterylizowane są w autoklawie medycznym posiadającym certyfikaty CE 1023 oraz spełniającym normy ISO 13485.