DEPILACJA LASEROWA

DEPILACJA LASEROWA


W naszym Salonie depilacja laserowa wykonywana jest przez firmę zewnętrzną pracującą na jednym z wiodących laserów diodowych przeznaczonych do usuwania zbędnego owłosienia - Light Sheer.

Depilacja wykonywana jest co 6 tygodni, ponieważ jest to najbardziej optymalny czas, ściśle związany z fizjologią i fazami wzrostu włosa. To właśnie cykl wzrostu włosa decyduje o ilości i częstotliwości podejść do zabiegu laserowego. Szacuje się, że aby pozbyć się skutecznie owłosienia, trzeba powtórzyć minimum 4 zabiegi depilacji laserowej w regularnych 6 – tygodniowych odstępach.

Po latach od zniszczenia włosa, niektóre brodawki włosowe mogą próbować się odnawiać – w związku z czym, po skończonej serii zabiegów, raz w roku lub raz na dwa lata warto wykonać zabieg przypominający, aby wciąż cieszyć się efektem gładkiej skóry.

Laser diodowy Light Sheer działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika około 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka, następnie jego stopniowy zanik, a w efekcie prowadzi do utraty włosa.

Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki promieni niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Jeden „strzał” wiązką promieni likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9×9 mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

Głowica lasera diodowego Light Sheer jest zaopatrzona w system chłodzenia skóry, co sprawia, że zabieg jest bardziej komfortowy dla Klienta.

Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserowej są ciąża, choroby nowotworowe, skłonność do przebarwień, skłonność do bliznowców, łuszczyca, opryszczka aktywna, aktywna infekcja skóry w miejscu wykonywania zabiegu, świeża opalenizna, niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne, stosowanie kremów z retinolem, stosowanie leków światło uczulających.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej polega przede wszystkim na całkowitym zakazie opalania skóry na co najmniej miesiąc przed zabiegiem, całkowitym zakazie mechanicznego usuwania włosów co najmniej miesiąc przed zabiegiem (włosy można golić za pomocą jednorazowej maszynki do golenia). Ponadto minimum tydzień przed zabiegiem należy przestać przyjmować aspirynę i inne leki rozrzedzające krew, zaprzestać stosowania witaminy A i E oraz zrezygnować z przyjmowania ziół (zwłaszcza dziurawca, nagietka, bratka, skrzypu polnego). Dzień przed zabiegiem włosy należy zgolić za pomocą jednorazowej maszynki do golenia.