KP

KPP
1 października 2019

COSMELAN


to jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych terapii wybielających, dostępnych we współczesnej kosmetologii.

Jeżeli dręczą Państwa nieestetyczne przebarwienia na skórze, niezależnie od tego, czy wynikają z nadmiernego opalania, czy ich przyczyną są zmiany hormonalne, terapia Cosmelan jest idealnym rozwiązaniem.

Cosmelan to trzymiesięczna terapia, na którą składają się maska nakładana w gabinecie i samodzielna aplikacja kremu wspomagającego działanie maski, a jej efektem jest uzyskanie wyjątkowej gładkości i odpowiedniego kolorytu skóry.

Pierwsze rezultaty są widoczne już po tygodniu terapii, ale bardzo widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry są zauważalne najczęściej po miesiącu.

Terapia Cosmelan jest kuracją jednorazową, ale rozciągniętą w czasie do trzech miesięcy.

Przeciwwskazaniami do zastosowania metody Cosmelan są aktywny trądzik, ciąża, laktacja, stany zapalne skóry, opryszczka, mocno opalona skóra, stosowanie doustnych środków przeciwtrądzikowych zawierających witaminę A, stosowanie kremów zawierających pochodne witaminy A.


DARSONVALIZACJA


to zabieg z wykorzystaniem prądów d’Arsonvala, który opiera się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry.

Działanie ładunków elektrycznych powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, lepsze odżywianie i przemianę materii w skórze, natomiast wytwarzający się podczas zabiegu ozon posiada działanie dezynfekujące i bakteriobójcze.

Zabieg darsonwalizacji łagodzi i leczy zmiany trądzikowe, zmniejsza łojotok oraz przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża, laktacja, nowotwory, zakażenia wirusowe i bakteryjne skóry, aktywna opryszczka, choroby serca, gorączka, astma oraz implanty metalowe.


DEPILACJA WOSKIEM


polega na mechanicznym usuwaniu włosków przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć włos wraz z cebulką. Zanim włos odrośnie, można cieszyć się gładką skórą od 2 do nawet 5 tygodni.

Metodę można stosować u kobiet i mężczyzn na wszystkich strefach ciała, najczęściej są to wąsik, ręce, pachy, ramiona, nogi, pachwiny.

Aby depilacja woskiem mogła być prawidłowo wykonana należy pamiętać że włoski powinny mieć długość od 5 do 10 mm.

Przeciwwskazaniami do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.


DOCZYSZCZANIE TWARZY, PLECÓW


to zabieg uzupełniający oczyszczanie skóry.

W niektórych przypadkach zdarza się, że skóra jest wyjątkowo mocno zanieczyszczona i nie jest możliwe jej dogłębne oczyszczenie podczas jednego zabiegu.

W takiej sytuacji stosujemy zabiegi uzupełniające tzw. doczyszczenie skóry.

Zdarza się też odwrotnie, że skóra wymaga bardzo delikatnego doczyszczenia i jest uzupełnieniem innego zabiegu kosmetycznego.

O zabiegach doczyszczania decydują prowadzące kosmetolożki.


DODATKI DO ZABIEGÓW


to cała gama zabiegów i produktów uzupełniających, które możemy zastosować podczas podstawowego zabiegu z którego Państwo korzystacie.

Nasze dodatki to starannie wyselekcjonowane ampułki, koncentraty, maski, płaty pod oczy, płaty na twarz, olejki, kolagen i wiele innych.

Dodatkami są również krótkie zabiegi jak np. parafina na dłonie i stopy, masaż głowy czy darsonvalizacja, które stosowane jako dodatek do zabiegu mają atrakcyjniejszą cenę.

Dodatki mogą być stosowane również podczas zabiegów manicure i pedicure.


ELEKTROKOAGULACJA


to wszechstronny zabieg wykorzystujący właściwości prądu elektrycznego. Pozwala bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie, pozbyć się rozszerzonych naczynek krwionośnych. Elektrokoagulacja wykorzystywana jest również do redukcji nadmiernego owłosienia, kiedy inne metody okazują się nieskuteczne.

Na powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych ma wpływ wiele czynników zarówno zewnętrznych (mróz, wiatr, chlorowana woda, nagła zmiana temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja, światło słoneczne, sztuczne źródła ciepła, wysiłek fizyczny, ostre przyprawy, stres, alkohol i używki) oraz czynników wewnętrznych (zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne). W pierwszej fazie dochodzi do powstawania rumienia, który po jakimś czasie zanika. Z czasem jednak zmiany te utrwalają się i dochodzi do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych tzw. teleangiektazji.

Zabieg elektrokoagulacji prowadzi do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie wydalone z organizmu.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrod emitujących prąd, który powoduje ścinanie się białka w tkankach. Długość zabiegu zależy od rozległości zmian – trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Terapeutka wykonująca zabieg dotyka igiełką miejsc, w których naczynko jest otwarte i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia. Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-3 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną kurację i ustalić indywidualnie terminy wizyt. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia się ranki trwa średnio 1-2 tygodnie. Zamykać naczynka można o każdej porze roku z wykluczeniem lata i bardzo ostrej zimy.


FALE RADIOWE


Tak zwany lifting bez skalpela to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania, która wykorzystuje naturalne możliwości regeneracyjne naszej skóry. Energia fal radiowych daje skórze bodziec do działania, włącza procesy regeneracyjne stymulujące intensywne wytwarzanie dodatkowych ilości kolagenu i elastyny! Efekty zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych możemy podzielić na natychmiastowe i długofalowe.

Efekt natychmiastowy polega na nagłym skurczu włókien kolagenowych pod wpływem intensywnego ciepła, co doprowadza do błyskawicznego wypełnienia zmarszczek i wygładzenia powierzchni skóry. Efekt ten stopniowo przemija w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu kolejnych godzin. Jest to idealny zabieg bankietowy.

Efekt długofalowy to trwała reakcja skóry na działanie intensywnego, kontrolowanego ciepła. Skóra rozpoczyna intensywną pracę w celu jak najszybszej naprawy.

Zlokalizowane w głębokich warstwach skóry włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu, dzięki czemu skóra dostaje sygnał, żeby się regenerować. Krążenie krwi przyspiesza, skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona, a fibroblasty zaczynają bardzo szybko tworzyć nowe włókna kolagenowe i elastynowe.

Regularnie stymulowana skóra cały czas utrzymuje produkcję kolagenu i elastyny na wysokim poziomie – właśnie dlatego należy robić zabiegi w serii!

Ostateczny efekt zabiegu pojawia się po kilku/kilkunastu tygodniach, po zakończeniu naturalnych procesów odnowy i regeneracji. Oczywiście nie pojawiają się one nagle – stopniowo obserwujemy jak każdego dnia skóra odnawia się, by wyglądać coraz lepiej! Skóra jest bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Poprawie ulega owal twarzy, stopień nawilżenia oraz ogólny wygląd skóry.

Aby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferuje zabieg z wykorzystaniem fal radiowych zalecamy serię min. 6 zabiegów, wykonywanych raz w tygodniu.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem fal radiowych są cera naczynkowa, świeża opalenizna, rozrusznik serca, metalowe implanty, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze (szczególnie opryszczka), choroby nowotworowe, ciąża oraz karmienie piersią.


HENNA I TRWAŁE FARBOWANIE BRWI


Zadbane, profesjonalnie wyregulowane i odpowiednio podkreślone brwi potrafią w niezwykle korzystny sposób wpłynąć na wygląd całej twarzy.

Wiele kobiet traci naturalnie gęste brwi na skutek nadmiernej depilacji brwi w młodości, zmian hormonalnych, przebytych wypadków z urazami łuku brwiowego lub kuracji w przebiegu choroby nowotworowej. Kształt brwi zaburza się wówczas i wymaga poprawy.

Samodzielne podkreślanie brwi cieniem lub kredką nie zawsze wygląda poprawnie i zajmuje kilka cennych minut podczas porannego makijażu. W dodatku nietrwała koloryzacja brwi pod wpływem czynników atmosferycznych: deszczu, śniegu oraz styczności z wodą wypłukuje się i zdradza nieregularny kształt brwi czasem w najmniej oczekiwanym momencie.

HENNA jest naturalnym barwnikiem, którego używa się do delikatnej koloryzacji brwi i rzęs. Fachowo wykonana wraz z regulacją brwi nadaje spojrzeniu głębię, a całej twarzy wyrazistość. Henna utrzymuje się na brwiach średnio około tygodnia.

Doskonałym rozwiązaniem jest TRWAŁE FARBOWANIE BRWI Z DOBOREM NOWEGO KSZTAŁTU w profesjonalnych warunkach salonowych z doborem odpowiedniego kształtu przez przeszkolonego w tym kierunku kosmetologa.

Atutem trwałej koloryzacji jest długotrwałe zabarwienie brwi i miejsc pustych w przebiegu łuku brwiowego oraz nadanie „twarzowego” kształtu brwiom. Tradycyjna henna utrzymuje się zazwyczaj kilka dni, po czym efekt koloryzacji znacznie się osłabia. Trwałe farbowanie wykonuje się przy pomocy specjalnej profesjonalnej farby do brwi. Dzięki temu ten zabieg pozwala cieszyć się wyraźnym konturem brwi aż do 2 tygodni!


INSTYTUTOWY ZABIEG OCZYSZCZANIA TWARZY


to bardzo wartościowy, głęboko oczyszczający skórę rytuał.

Składa się z peelingu kawitacyjnego, oczyszczania manualnego, sonoforezy, prądów darsonvala oraz odpowiednio dobranych masek, koncentratów i ampułek o działaniu antybakteryjnym, normalizującym i ściągającym.

Zabieg przeznaczony jest dla skóry zanieczyszczonej, z zaskórnikami, problematycznej.


INSTYTUTOWY ZABIEG PIELĘGNACYJNY TWARZY


to dobrany do potrzeb Państwa skóry rytuał, w skład którego wchodzi peeling kawitacyjny,

sonoforeza, kompleksowa pielęgnacja skóry dobrana do jej aktualnych potrzeb składająca się z profesjonalnej maski, serum, ampułek oraz masaż rozluźniający mięśnie twarzy.

Zabieg, ze względu na indywidualnie dobieraną pielęgnację, przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery niezależnie od wieku i płci.


KĘPKI RZĘS


(bez makijażu) – na życzenie wykonujemy usługę doklejania jednorazowych kępek rzęs.

W takiej sytuacji najlepiej przyjść na umówioną wizytę z wykonanym samodzielnie makijażem, ale bez wytuszowanych rzęs.


KWASY MEDYCZNE I KOSMETYCZNE


to jedna z naszych ulubionych dziedzin w kosmetologii profesjonalnej! Specjalizujemy się w ich wykonywaniu od momentu powstania Salonu.

Wiemy jak pracować z kwasami, jak je najlepiej dobierać i z jakimi terapiami łączyć. Odpowiednio dobieramy peelingi do każdego rodzaju skóry, również do skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym, a także do skóry wokół oczu!

Odpowiednio dobrane i regularnie wykonywane kwasy potrafią w widoczny sposób poprawić jakość każdej skóry – począwszy od trądzikowej, poprzez skórę z przebarwieniami czy oznakami starzenia, a skończywszy na skórze z tendencją do trądziku różowatego.

Warto wiedzieć, że kwasy mogą być wykonywane również na skórze bezproblemowej – w takim wypadku działają oczyszczająco, odświeżająco, rozświetlająco i przede wszystkim przeciwstarzeniowo.

W naszym Salonie pracujemy na bardzo wysokiej jakości certyfikowanych kwasach europejskich marek. Posiadamy ofertę stałą – to znaczy, że na części kwasów pracujemy stale od wielu lat oraz ofertę zmienną, którą wprowadzamy sezonowo.

Aby czerpać jak największe korzyści i cieszyć się jak najdłużej piękną i zdrową skórą kwasy powinny być wykonywane w seriach. W przypadku skór problemowych często są to dwie serie w roku (jesień i wczesna wiosna), a w przypadku skór mniej problemowych jedna seria w roku. Czasami warto wykonać pojedynczy zabieg złuszczania kwasami pomiędzy seriami.

Przeciwwskazaniami ogólnymi do stosowania kwasów są ciąża, okres karmienia piersią, aktywna opryszczka, wypukłe znamiona, stosowanie izotretinoiny w ciągu ostatnich 6 miesięcy, świeże blizny, leczenie promieniami UV w ostatnim czasie, oparzenia, stosowanie krioterapii w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę. Nie należy opalać skóry ani stosować środków samoopalających. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

Po zastosowaniu kwasów należy chronić skórę preparatami z filtrem SPF 50+, które można zakupić w naszym Salonie. Nie wolno się opalać.

Poniżej przedstawiamy kwasy medyczne i kosmetyczne, na których obecnie pracujemy.


KWAS CYTRYNOWY


występuje w postaci naturalnej m.in. w owocach cytrusowych i winie. Posiada właściwości rozjaśniające skórę, dzięki czemu działa rozświetlająco oraz redukuje drobne przebarwienia.

Kwas cytrynowy pomaga w walce z procesami starzenia się skóry poprzez stymulację w skórze szeregu procesów o działaniu antyoksydacyjnym.

Kwas cytrynowy polecany jest dla wszystkich rodzajów cery w celu rozjaśnienia przebarwień i odmłodzenia skóry, stosowany jest również na okolice oczu w celu spłycenia zmarszczek oraz rozjaśnienia cieni.

Wskazania:
- przebarwienia skórne różnej etiologii,
- skóra „palacza” – szara, zmęczona, przesuszona,
- skóra z oznakami starzenia,
- skóra zanieczyszczona.


PEELING DO CER NACZYNIOWYCH


to odpowiednio dobrana mieszanka kwasów stworzona do terapii i pielęgnacji skór problematycznych, a w szczególności trądziku różowatego w fazie nieostrej choroby, skóry z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi oraz z intensywnym rumieniem skórnym (teleangiektazje).

Po pierwszym zabiegu cera zostaje odświeżona oraz widocznie rozjaśniona. Kilkukrotne powtórzenie zabiegu wpływa na długotrwałą poprawę jakości krwionośnych naczyń włosowatych oraz gęstości skóry. Glukonolakton zawarty w mieszance minimalizuje rumień naczyniowy i zapalny, zmniejsza widoczność „pajączków” i poprawia koloryt cery (zwłaszcza ziemistej lub sinej).

Wskazania:
- trądzik różowaty,
- rozszerzone naczynka krwionośne,
- intensywny rumień,
- ziemista cera,
- skóra zmęczona, przesuszona,
- skóra z oznakami starzenia.


PŁYN JESSNERA


to roztwór alkoholowy zawierający kombinację kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i rezorcyny. Zabieg dedykowany jest skórom problematycznym z nawracającym trądzikiem zaskórnikowo - grudkowym oraz po przebytym trądziku pozapalnym, który pozostawił na skórze blizny, przebarwienia i nierówną strukturę.

Kolejne zastosowanie tego preparatu to przebarwienia, plamy soczewicowate oraz zmarszczki.

Płyn Jessnera wywołuje zmiany w naskórku podobne do obserwowanych po zastosowaniu retinoidów. Efekt zastosowania peelingu jest widoczny w momencie wykonywania zabiegu poprzez zniwelowanie wielkości i wypukłości krost, szczególnie podskórnych stanów zapalnych.

Struktura skóry ulega ogólnej poprawie, zmniejszą się zmarszczki, przebarwienia oraz uszkodzenia wywołane promieniami UV.


KWAS MIGDAŁOWY


przeznaczony jest do terapii złuszczającej skóry normalnej i mieszanej. Zabiegi z jego użyciem przebiegają w sposób bezpieczny i stosunkowo łagodny (w zależności od stężenia kwasu), a obszar zabiegowy penetrowany jest równomiernie.

Kwas migdałowy doskonale radzi sobie z niedoskonałościami cery takimi jak: przebarwienia, rozszerzone pory, zmiany trądzikowe, starzenie się skóry.

Wpływ kwasu migdałowego na skórę można przedstawić w kilku aspektach:
- działanie przeciwstarzeniowe,
- działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i seboregulujące,

- działanie regeneracyjne (za sprawą pobudzenia produkcji kwasu hialuronowego),
- ujednolicenie kolorytu i odświeżenie cery po ekspozycji słonecznej,
- działanie przygotowawcze do zabiegów z kwasami o wyższym stężeniu oraz innych zabiegów z zakresu kosmetologii.


KWAS MLEKOWY


ma zazwyczaj delikatne właściwości złuszczające i działa na skórę silnie nawilżająco.

Wspomaga odtwarzanie bariery lipidowej, która nie tylko chroni skórę przed wnikaniem do niej drobnoustrojów, alergenów i zanieczyszczeń, ale również przed nadmiernym odparowywaniem wody i wysuszeniem.

Zabieg z użyciem kwasu mlekowego nadaje skórze świeży, zdrowy wygląd oraz ułatwia jej oczyszczanie się.


KWAS SALICYLOWY


posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Polecany jest dla osób ze skórą trądzikową oraz dla każdego, kto chce pozbyć się zaskórników.

Przy regularnym stosowaniu oczyszcza i zwęża pory.

Powinno się go używać również w przypadku zapalenia mieszków włosowych.

Kwas salicylowy działa ponadto regenerująco i stymulująco na odnowę naskórka oraz redukuje widoczność blizn.


KWAS TCA (trójchlorooctowy)


jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia wywołuje martwicę naskórka i górnych warstw skóry właściwej.

Zabieg polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu trójchlorooctowego w celu sprowokowania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Dochodzi wówczas do głębokiego złuszczania naskórka. Nowo powstała tkanka łączna zawiera liczne młode fibroblasty.

Szczególnie dobrze reaguje na ten typ peelingu skóra tłusta, łojotokowa, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi oraz skóra z przebarwieniami.

Kwas TCA jest silnym kwasem i powoduje głębokie złuszczanie naskórka przez co może być konieczne pozostanie przez kilka dni w warunkach domowych.


LIFTING Z LAMINACJĄ I HENNĄ RZĘS ELLEEBANA


to nieinwazyjny zabieg polegający na podkręceniu rzęs u ich nasady i wymodelowaniu ich kształtu.

Jest to możliwe dzięki nałożeniu na rzęsy kilku preparatów, które umożliwiają zmianę ich struktury, jednocześnie wzmacniając je i odżywiając.

Zabieg przeznaczony jest dla Pań, którym podoba się efekt rzęs podkręconych zalotką. Najlepsze efekty uzyskuje się u Pań, które mają proste, rosnące w dół rzęsy lub opadającą powiekę.


LIPOLIZA INIEKCYJNA Z FOSFATYDYLOCHOLINĄ


to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Lipolizę stosuje się przede wszystkim na ramiona, brzuch, biodra, pośladki, uda oraz wewnętrzną stronę kolan.

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę wyciągu z soi – fosfatydylocholiny, która przenika przez błony komórkowe, powodując ich rozerwanie, a następnie doprowadza do rozpadu tłuszczów. Te następnie transportowane są do wątroby, gdzie następuje ich rozkład i wydalenie z organizmu przez nerki.

Zabieg jest lekko bolesny, skuteczny, nieinwazyjny.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów, których ilość jest ustalana indywidualnie.

Najczęściej jest to seria 3-6 zabiegów powtarzanych co 3-6 tygodni. Pierwsze rezultaty są często widoczne już po pierwszym zabiegu.

Lipolizę iniekcyjną warto połączyć z masażem limfatycznym, masażem bańką chińską lub endermologią. Zabiegi te zapobiegną tworzeniu się miejscowych złogów, przyspieszą transport tłuszczu do wątroby oraz jego wydalenie z organizmu. Ponadto terapia lipolizy połączona z bańką lub endermologią zwiększy efekt terapeutyczny pozwalając szybciej uzyskać wysmuklone i jędrne ciało.

Lipoliza nie jest zabiegiem odchudzającym, a najlepsze rezultaty osiąga się u osób bez nadwagi, z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, która nie ulega redukcji pomimo ćwiczeń i diety.


LUNCHOWY ZABIEG PIELĘGNACYJNY TWARZY


to krótki zabieg dla osób, które nie dysponują wystarczającą ilością czasu, żeby poddać się długiemu instytutowemu zabiegowi twarzy.

Zabieg nadaje się dla każdego niezależnie od wieku i płci ponieważ pielęgnacja jest indywidualnie dobierana do potrzeb skóry.

Zabieg składa się z demakijażu i eksfoliacji, krótkiego punktowego masażu uciskowego twarzy oraz serum i dopasowanej dla skóry maski.

Jest to typowy zabieg pielęgnacyjny mający na celu dostarczyć skórze w naturalny sposób jak najwięcej witamin, substancji odżywczych, rozświetlających lub normalizujących i antyseptycznych – w zależności od cery.


MAKIJAŻ DZIENNY


MAKIJAŻ PERMANENTNY


polega na aplikacji bezpiecznych, odpowiednio dobranych kolorystycznie i biozgodnych barwników do głębokiej warstwy naskórkowej za pomocą mikro nakłuć skóry.

Głównym celem makijażu permanentnego jest uzyskanie nieskazitelnego wyglądu oczu, ust i brwi, w tym uzupełnienie ubytków w łuku brwiowym lub całkowite odtworzenie brwi.

W naszym Salonie specjalizujemy się w wykonywaniu makijażu permanentnego brwi i oczu. W przypadku brwi stosujemy różne techniki w tym przede wszystkim piórkową oraz cieniowaną. W przypadku oczu wykonujemy zarówno kreski zagęszczające linię rzęs jak i kreski ozdobne „eye liner”.

Zabieg przeprowadzamy w warunkach wysokiej higieny, tylko i wyłącznie na wysokiej klasy, certyfikowanych barwnikach i sprzęcie przez doświadczoną i uzdolnioną linergistkę.

Zalety makijażu permanentnego:
- trwałość - od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od pielęgnacji miejsc poddanych koloryzacji oraz indywidualnych uwarunkowań,
- oszczędność czasu codziennie rano podczas porannej toalety,
- idealnie precyzyjny makijaż w każdych warunkach atmosferycznych,
- możliwość korekcji wad urody i upiększenia twarzy.

Jak się odbywa zabieg w naszym Salonie?

Konsultacja kosmetologiczna przed zabiegiem – nie jest obowiązkowa, ale polecamy tym Paniom, które myślą o wykonaniu zabiegu lecz mają różne wątpliwości i pytania. Podczas tego spotkania wyklucza się przeciwwskazania do zabiegu i przekazuje Klientkom przed-zabiegowe wskazówki pielęgnacyjne (jeśli są konieczne). Konsultacja jest płatna wg cennika, natomiast kwota ta jest później odliczana od ceny zabiegu.

Pierwsza wizyta zabiegowa jest najważniejsza i najdłuższa, ponieważ w jej trakcie ustalamy jaki kształt i kolor będą mieć brwi lub jak będzie wyglądać kreska na oczach. Ważne, żeby wiedzieć czego się chce i omówić to z naszą linergistką, która wykona rysunek kredką. Dopiero kiedy rysunek będzie w pełni zaakceptowany linergistka wykona właściwy zabieg wprowadzenia barwika, którego dobór w przypadku każdej osoby przebiega indywidualnie i bardzo często jest mieszanką kilku kolorów.

Efekt uzyskany po pierwszym zabiegu jest zdecydowanie przerysowany. W ciągu 5-7 dni kolor traci swoją intensywność o 40-50% i dopiero wówczas można obserwować efekt zbliżony do finalnego.

Po czasie około 2-tygodniowego gojenia należy udać się na drugą wizytę korygującą. Dopiero wtedy brwi czy kreski na powiekach nabierają ostatecznego kształtu i zabarwienia. Czasami niezbędna jest trzecia wizyta korygująca.

Przed umówieniem pierwszej wizyty zabiegowej należy wpłacić zadatek (regulamin tutaj).

Uwagi przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi:
- w celu maksymalnego wygładzenia powierzchni zabiegowej i około-zabiegowej można wykonać peeling mechaniczny lub aparaturowy np. mikrodermabrazję diamentową.

Uwagi przed wykonaniem makijażu permanentnego oczu:
- 2 tygodnie przed zabiegiem należy zadbać o wrażliwą okolicę oka poprzez utrzymanie odpowiedniego nawilżenia (np. stosowanie kremu Purles na okolicę oczu),
- zaleca się odstawienie wszelkich preparatów stosowanych na linię rzęs, np. odżywek przyspieszających porost rzęs,
- bezpośrednio dobę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, ograniczyć wysiłek fizyczny i porządnie się wyspać,
- stosując się do powyższych zaleceń Klientka uniknie opuchnięcia powiek, które utrudnia poprowadzenie idealnej kreski.

Po wykonaniu makijażu permanentnego należy bezwzględnie słuchać zaleceń linergistki, w tym nie korzystać z solarium, sauny i basenu do czasu całkowitego wygojenia się ran. Pod żadnym pozorem nie wolno pocierać brwi ani oczu, drapać strupków, stosować peelingów, kosmetyków kwasowych, ani malować oczu. Do czasu całkowitego wygojenia się ran należy bardzo uważać przy wszelkich czynnościach mogących spowodować oderwanie się strupków np. ubieranie. Istotne jest stosowanie zaleconej pielęgnacji higieniczno – kosmetycznej.

Przeciwwskazania ogólne do makijażu permanentnego to alergia na barwniki, skóra zniszczona w wyniku promieniowania UV, zaawansowana cukrzyca, choroba nowotworowa – w trakcie leczenia, zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby, częste występowanie opryszczki, nieleczone wysokie ciśnienie krwi, tendencje do stanów zapalnych spojówki, niektóre choroby oczu, przyjmowanie leków sterydowych, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych lub rozrzedzających krew, ciąża, karmienie piersią, bielactwo, odchylenia od normy gojenia się skóry (zbyt szybkie lub wolne), tendencja do tworzenia się bliznowców, niektóre zmiany pigmentacyjne, infekcje wirusowe i bakteryjne.


MAKIJAŻ ŚLUBNYMAKIJAŻ WIECZOROWYMASAŻ TWARZY


to niezwykle przyjemny i cenny dla skóry zabieg. Poprawia ukrwienie, sprężystość i elastyczność skóry. Dzięki precyzyjnym ruchom terapeuty zmarszczki się wygładzają, a twarz nabiera blasku. Masaż twarzy jest naturalnym zabiegiem liftingującym skórę, a stosowany regularnie wyraźnie poprawia jej owal.

Masaż twarzy jest doskonałą metodą na zachowanie młodości. Sprawia, że skóra jest lepiej dotleniona, wygląda gładko i promiennie, a zmarszczki są wygładzone. Masaż pobudza skórę do odnowy, uelastycznia ją i wzmacnia dzięki czemu tworzenie nowych zmarszczek jest spowolnione.

Masaż twarzy jest też fenomenalną formą relaksu dla całego organizmu. Pozwala odpocząć nie tylko spiętym mięśniom twarzy, ale również psychice i spiętrzonym codziennymi problemami myślom.


MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA


to zabieg alternatywny wobec klasycznej mezoterapii igłowej lub mikroigłowej. Formuła zabiegu z użyciem igieł – choć jest on bardzo skuteczny - może jednak odstraszać co bardziej wrażliwe osoby. Mezoterapia bezigłowa również daje świetne efekty, ale w jej trakcie nie ma potrzeby nakłuwania skóry.

W trakcie zabiegu substancje aktywne wprowadzane są pod skórę za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o częstotliwości radiowej. Impulsy elektryczne sprawiają, że przez pewien czas błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, a preparaty aktywne docierają w głąb skóry, w konkretne, wybrane przez osobę wykonującą zabieg, miejsce.

Zabieg nie uszkadza błon komórkowych, pozwala jedynie na doprowadzenie cząsteczek preparatów kosmetycznych dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

Zabieg ten jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, by zatrzymać młodość i zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się skóry, dlatego właśnie najczęstsze wskazania do mezoterapii bezigłowej to profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Mezoterapii bezigłowej może być poddana nie tylko twarz, szyja czy dekolt, lecz również ręce, brzuch, uda czy pośladki. Może być stosowana w celu zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizn, zmniejszenia wiotkości skóry i ujędrnienia jej, a nawet modelowania sylwetki. Zabieg ten tonizuje również mięśnie i stymuluje procesy krążenia limfatycznego, zapobiegając tworzeniu się obrzęków.

Dla najlepszych efektów zabieg najlepiej wykonywać w serii.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są wszelkie metalowe elementy w ciele, choroby serca, wszczepiony rozrusznik, epilepsja, choroby żył, cukrzyca, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia, stany zapalne skóry, aktywna infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza, ciąża i laktacja.


MEZOTERAPIA IGŁOWA


to niechirurgiczny zabieg z zakresu kosmetologii estetycznej o szerokim działaniu upiększająco-terapeutycznym.

Ogromnym atutem mezoterapii igłowej jest możliwość uzyskania natychmiastowego efektu zabiegowego przy niewielkiej ingerencji w struktury skóry i tkanki podskórnej.

Zabieg polega na miejscowym nakłuwaniu skóry za pomocą strzykawki i igły.

Podczas zabiegu zostaje podany śródskórnie preparat o odpowiednio dobranym działaniu. Aktywne ampułki lub koktajle przenikają do głębokich warstw skóry, tkanki podskórnej oraz mieszków włosowych działając odżywczo, regeneracyjnie, rozświetlająco, nawilżająco, pobudzająco na wzrost włosa, rewitalizująco, ujędrniająco i napinająco.

Po zabiegu mezoterapii igłowej skóra zyskuje młodszy i zdrowszy wygląd, dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą. Zmarszczki głębokie ulegają spłyceniu, zaś drobne zmarszczki zupełnemu zanikowi.

Obszary objęte cellulitem i rozstępami zostają wygładzone. Nogi, pośladki i brzuch wyglądają na zadbane i atrakcyjne.

Skóra głowy poddana temu zabiegowi odwdzięcza się szybszym wzrostem włosów za sprawą pobudzenia mieszków włosowych. Włosy rosną lśniące i gęste, nawet w miejscach, które były ich zupełnie pozbawione.

Dłonie stają się gładkie i jędrne.

Zabieg przynosi najlepsze rezultaty jeśli jest wykonywany w serii.

Po zabiegu należy zachować okolicę poddaną zabiegowi w czystości przez 24 h. Nie należy stosować preparatów zawierających wysokie stężenia składników aktywnych, kwasów owocowych i retinolu. W dniu zabiegu po wykonaniu mezoterapii nie należy stosować pudrów i podkładów do makijażu. W pierwszej dobie należy unikać środowisk z dużym ryzykiem zakażeń (np. basen, siłownia, sauna) oraz dużego wysiłku fizycznego i alkoholu. Zalecane jest używanie kremu z filtrem SPF 50 na dzień oraz kremu regeneracyjnego na noc w następnej dobie pozabiegowej.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża i karmienie piersią, opryszczka lub inny stan zapalny skóry, uczulenie na którykolwiek składnik ampułki/koktajlu, leki przeciwkrzepliwe (większe ryzyko zasinień), niewyrównana cukrzyca, aktywna choroba nowotworowa, epilepsja, nadwrażliwość na ból.


MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA


to zabieg podczas którego wykonywane są mikro nakłucia skóry o kontrolowanej głębokości od 0,2mm do 2,5mm oraz dostarczane do tkanki płynne składniki aktywne zawarte w specjalnych mezo-koktajlach.

Płytkie nakłuwanie do głębokości 0,5mm pełni rolę promotora przejścia dla nakładanych preparatów kosmetycznych tj. umożliwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Głębokie nakłucia powyżej 1mm dodatkowo wywołują fizjologiczną reakcję skóry na uraz. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze, w tym do wzrostu częstotliwości podziału fibroblastów, które zwiększają produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Stosując preparaty bezpośrednio na skórę bez mikro nakłuć, w głębsze warstwy skóry przenika tylko około 0,2% – 0,3% składników aktywnych. Nakłuwając skórę otwieramy szereg mikro kanałów, które pozostają otwarte przez ok. 20 minut i pozwalają na wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry w ilości kilkaset razy większej.

Urządzenia, na których pracujemy, charakteryzują się możliwością dostosowania głębokości oraz prędkości nakłuć – w zależności od partii skóry i problemu, który opracowujemy oraz oczekiwanych efektów.

Zabieg jest w 100% bezpieczny i higieniczny, ponieważ używamy tylko i wyłącznie jednorazowych, sterylnych kartridży, których igły pokryte są srebrem o właściwościach antyseptycznych i zmniejszających tarcie podczas nakłuć.

Przy małych głębokościach zabieg jest bezbolesny.

Na skórze poddawanej regularnym zabiegom mezoterapii mikroigłowej w widoczny sposób zmniejszają się zmarszczki, zwiększa się napięcie i elastyczność oraz wyrównuje koloryt.

Zabieg nawilża, zagęszcza i rewitalizuje skórę oraz zmniejsza widoczność blizn.

Mezoterapia stosowana na skórę wokół oczu minimalizuje zmarszczki, cienie i opuchnięcia.

Zabieg może być stosowany jako profilaktyka przeciwstarzeniowa już od 20 roku życia na delikatną skórę wokół oczu lub od 25 roku życia na całą twarz.

Zabieg najlepiej wykonywać w serii oraz dla podtrzymania efektów 1 – 2 razy w miesiącu.


MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z DOBRANYM KWASEM


to zabieg dla osób lubiących zdecydowane, mocne i jeszcze bardziej efektywne terapie jakie umożliwia dzisiejsza kosmetyka profesjonalna.

Terapia łączy w sobie siłę dwóch wiodących zabiegów pozwalając otrzymać jeszcze bardziej zadowalający efekt końcowy jakim jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień i pobudzenie naturalnych procesów naprawczych w skórze.

Terapie łączone zawsze działają ze zdwojoną siła pozwalając uzyskać wzmocniony efekt jaki oferuje każdy z zabiegów.


MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA


to zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu powierzchownych warstw skóry przy pomocy materiałów ściernych o dużej trwałości (diament).

Zabieg przeznaczony jest dla skóry łojotokowej, z zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami, dla skóry szorstkiej i zrogowaciałej oraz dla skóry zwiotczałej i starzejącej się.

Zabieg może być również wykonywany na ciało, na przykład plecy z problemem blizn potrądzikowych oraz na rozstępy.

Dzięki mikrodermabrazji diamentowej skóra staje się wygładzona i bardziej elastyczna, pory się obkurczają, a zaskórniki są usunięte. Twarz jest odświeżona i rozjaśniona, zmniejsza się łojotok, a blizny i zmarszczki ulegają spłyceniu. Ponadto skóra jest zmobilizowana do większej produkcji kolagenu i elastyny, co ma kluczowe działanie w terapiach przeciwstarzeniowych.

Zabieg jest krótki, nieinwazyjny, bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie ciepła, niewielkie pieczenie oraz zaczerwienienie utrzymujące się około jednej doby.

Po około 2-3 dniach może wystąpić niewielkie złuszczanie powierzchni skóry.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są choroby grzybicze, wirusowe i bakteryjne, trądzik w stanie ropnym, trądzik różowaty, przerwana ciągłość skóry, naczyniaki, aktywne zmiany chorobowe skóry w przebiegu łuszczycy, liszaja płaskiego, łojotokowego zapalenia skóry, nowotwory, guzki niewiadomego pochodzenia, znamiona barwnikowe, skłonność do bliznowców, terapia przeciwtrądzikowa izotretynoiną ( do 3 miesiące od zakończenia) oraz zabiegi chirurgiczne.


MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA Z DOBRANYM KWASEM


to mocne uderzenie w niedoskonałości skóry w postaci połączenia sił dwóch zabiegów kosmetycznych: mikrodermabrazji czyli mechanicznego złuszczania naskórka oraz kwasów o działaniu rozjaśniającym, wygładzającym i przeciwzmarszczkowym.

Zabieg jest przeznaczony dla osób lubiących mocniejsze zabiegi, a w rezultacie dającym jeszcze większe efekty terapeutyczne oraz dla osób, u których działanie pojedynczych zabiegów nie przynosi zamierzonych efektów.

Terapie łączone są również atrakcyjniejsze cenowo od pojedynczych, niezależnie wykonywanych zabiegów.

Przeciwwskazania podane w opisach mikrodermabrazji i kwasów.


MIKRODERMABRAZJA Z OKSYBRAZJĄ


to kolejne idealne połączenie sił dwóch zabiegów.

Po wykonaniu mikrodermabrazji następuje doskonały moment na oksybrazję, ponieważ pobudzona skóra może przyswoić 2-3 razy więcej substancji aktywnych.

Szybsze krążenie krwi w naczyniach włosowatych płytkich warstw skóry i brak mechanicznej bariery w postaci martwego naskórka pozwalają na absorbcję tlenu i substancji mineralnych z większą skutecznością. W efekcie dochodzi do głębokiego nawilżenia i dotlenienia skóry. Zyskuje ona młodszy i zdrowszy wygląd oraz większą odporność na czynniki zewnętrzne: mróz, wiatr, promieniowanie UV i zanieczyszczenia środowiska.

Dodatkowym atutem zabiegu oksybrazji jest złagodzenie rumienia i ukojenie skóry za sprawą chłodnego strumienia soli fizjologicznej.

Zabieg polecany dla osób z przebarwieniami, bliznami i nierównomiernym kolorytem skóry, osób palących papierosy, z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, zamieszkujących tereny przemysłowe, osób w trakcie terapii odtruwającej organizm z toksyn oraz dla wszystkich, którzy pragną usunąć oznaki zmęczonej skóry.


OCZYSZCZANIE MANUALNE


polega na ręcznym procesie usuwania ze skóry wszelkich niedoskonałości. Zalicza się do nich przede wszystkim prosaki, wągry oraz zamknięte i otwarte zaskórniki.

Zabieg często pozwala pozbyć się niedoskonałości skórnych, których usunięcie było niemożliwe w innych zabiegach kosmetycznych. Manualne oczyszczanie skóry można przeprowadzić w różnych częściach ciała, takich jak twarz (najczęściej), szyja, dekolt czy plecy.

Z zabiegu manualnego oczyszczania skóry skorzystać mogą wszyscy, jednak ze względu na swoje właściwości zabieg ten jest skierowany szczególnie dla tych, którzy borykają się z takimi problemami jak nadmierne przetłuszczanie się skóry, trądzik, prosaki, wągry oraz krostki o różnym podłożu.


OKSYBRAZJA


jest metodą bardzo delikatnego oczyszczenia, nawilżenia oraz dotlenienia skóry.

Wykonywana jest przy pomocy urządzenia ze specjalną głowicą kierującą strumień tlenu i rozproszone krople soli fizjologicznej na naskórek.

Podczas zabiegu głowica nie dotyka skóry co dodatkowo stanowi zabieg całkowicie sterylnym i bezpiecznym nawet przy wystąpieniu zmian zapalnych.

Roztwór soli fizjologicznej i tlenu ma dodatkowe właściwości hamujące namnażanie bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za rozwój zmian trądzikowych.

Oksybrazja wykonywana jest na mokro, co daje natychmiastowe ukojenie, a tlen dodatkowo odżywia skórę. Wpływa także na poprawę krążenia krwi i limfy oraz na zmniejszenie grubości warstwy rogowej naskórka.

Zabieg przynosi natychmiastowe efekty. Już po pierwszym zabiegu daje widoczne wygładzenie, odżywienie, rozjaśnienie i odnowę skóry.

Przy wykonaniu serii skutecznie likwiduje łojotok, drobne zmarszczki, poprawia wygląd oraz funkcje skóry.

Zabieg oksybrazji jest zabiegiem delikatnym i bezpiecznym, dlatego może być przeprowadzony na wszystkich typach skóry i o każdej porze roku. Jest to również zabieg bezpieczny dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Zabieg można łączyć z innymi zabiegami, takimi jak czyszczenie manualne, mikrodermabrazja, kwasy, zabiegi pielęgnacyjne itd.


OKSYBRAZJA Z KWASEM CYTRYNOWYM


to metoda łączonych zabiegów, która umożliwia uzyskanie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych niż dają pojedynczo i niezależnie wykonywane zabiegi.

W terapiach łączonych zabiegi dodatkowo wzmacniają wzajemnie swoje właściwości.

Połączenie oksybrazji z kwasem cytrynowym pozwala jeszcze bardziej nawilżyć i dotlenić skórę, jeszcze bardziej ją rozświetlić gwarantując maksymalny zastrzyk energii i wygląd wypoczętej i odświeżonej skóry.


PEELING KAWITACYJNY


to zabieg bezbolesnego oczyszczania skóry będący jednocześnie alternatywą dla tradycyjnego oczyszczania manualnego twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.

Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji.

Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych.

Główną zaletą peelingu kawitacyjnego jest uzyskanie odświeżonej i oczyszczonej skóry oraz wygładzenie zmarszczek i delikatny masaż twarzy.

Peeling ultradźwiękowy przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skuteczniejszego wchłaniania preparatów kosmetycznych.

Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej, ze skłonnościami do przetłuszczania się. Może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie oraz plecach. Nie zaleca się stosowania zabiegu na miejsca, w których występuje lekkie krwawienie czy łuszczyca.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są opryszczka, ciąża, nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, niewydolność krążenia, stany gorączkowe, ciężki stan ogólny, obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby), nerwica wegetatywna, osteoporoza.


PRZEDŁUŻENIE I ZAGĘSZCZENIE RZĘS 1:1


to przełomowe rozwiązanie w kosmetyce upiększającej. Metoda polega na doklejaniu sztucznych rzęs „włosek po włosku” do naturalnych rzęs co, przy zachowanej fachowości i wiedzy osób wykonujących zabieg, daje bardzo naturalny i piękny efekt.

Rzęsy utrzymują się do 6-8 tygodni, jednak dla najlepszych efektów zalecane jest ich uzupełnianie co 3 tygodnie. Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje obrzęków powiek ani nie pogarsza stanu naturalnych rzęs. Jest w 100% bezpieczny i komfortowy.

W trakcie zabiegu oczy są dobrze chronione specjalnymi płatkami aby wyeliminować jakiekolwiek potencjalne podrażnienia oka i skóry. Na życzenie Klientki możemy nałożyć hydrożelowe płaty o działaniu przeciwzmarszczkowym, co dodatkowo pielęgnuje skórę wokół oczu w trakcie trwania zabiegu.


PRZEDŁUŻENIE I ZAGĘSZCZENIE RZĘS 2:1


jest obecnie jednym z najnowocześniejszych sposobów na przedłużenie, pogrubienie i jednocześnie podkręcenie naturalnych rzęs.

Zabieg polega na doklejaniu przy użyciu specjalnie opracowanego kleju dwóch cieniutkich rzęs do jednej rzęsy naturalnej. Efekt jest bardzo naturalny, ponieważ rzęsy, których używamy są bardzo lekkie i nie różnią się strukturą od tych rosnących na powiece.

Zabieg doklejania rzęs jest całkowicie bezpieczny i komfortowy. Oczy są dobrze chronione specjalnymi płatkami aby wyeliminować jakiekolwiek potencjalne podrażnienia oka i skóry. Na życzenie Klientki możemy nałożyć hydrożelowe płaty o działaniu przeciwzmarszczkowym, co dodatkowo pielęgnuje skórę wokół oczu w trakcie trwania zabiegu.


PRZEDŁUŻENIE I ZAGĘSZCZENIE RZĘS 3:1


polega na doklejeniu trzech rzęs do jednej naturalnej czego rezultatem są bardzo mocno zagęszczone rzęsy.

U kobiet posiadających bardzo rzadkie rzęsy efekt będzie w 100% naturalny, w innych wypadkach osiągniemy spektakularny efekt bardzo gęstych, hollywoodzkich rzęs.

Podobnie jak przy metodzie 1:1 oraz 2:1 zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Oczy są chronione specjalnymi płatkami aby wyeliminować jakiekolwiek potencjalne podrażnienia oka i skóry. Na życzenie Klientki możemy nałożyć hydrożelowe płaty o działaniu przeciwzmarszczkowym, co dodatkowo pielęgnuje skórę wokół oczu w trakcie trwania zabiegu.


PRZEKŁUWANIE USZU


Easy Piercy to nowoczesny, cichy i w pełni sterylny system przekłuwania uszu.

Zabieg może być przeprowadzony na dwa sposoby tj. przekłuwanie na jeden pistolet oraz przekłuwanie na dwa pistolety.

Zabieg przekłuwania na jeden pistolet polega na przekłuciu najpierw jednego, a następnie drugiego ucha, natomiast zabieg przekłuwania na dwa pistolety polega na jednoczesnym przebiciu dwóch uszu przez dwóch doświadczonych terapeutów.

Zabieg przekłuwania na dwa pistolety stosuje się przede wszystkim u dzieci oszczędzając im oraz ich rodzicom niepotrzebnego stresu.

W cenę zabiegu wliczony jest komplet sterylnych kolczyków wykonanych z medycznej stali chirurgicznej, nie powodujących alergii na nikiel. Po wygojeniu dziurek w uszach można założyć własne kolczyki.

Uwaga – przebijamy tylko płatki uszu. W celu przebicia chrząstek rekomendujemy wizytę w studio piercingu.


REGULACJA BRWI


jest najczęściej wykonywana w połączeniu z henną.

Za pomocą pęsety koryguje się owłosienie brwi nadając im subtelny, pasujący do twarzy kształt.


REKONSTRUKCJA BRWI


to zabieg zagęszczenia i przedłużenia włosków tworzących brwi.

Za pomocą specjalnych włosków wypełnia się puste miejsca np. blizny lub trwałe ubytki, odpowiednio je koloryzuje i układa wg zasady prawidłowej geometrii brwi. Efekt jest zdumiewający!

Brwi mają idealny kolor i kształt, spójny z rysami i rozstawem oczu Klientki.

Zabieg rekonstrukcji brwi jest zabiegiem nietrwałym, typowo bankietowym – idealnym przed wielkim wyjściem lub gdy szczególnie mocno zależy nam na jak najlepszym wyglądzie. Efekt utrzymuje się około tygodnia, czasami do dwóch tygodni.

Zabieg jest bezpieczny dla naturalnych brwi i nie osłabia włosków. Metoda całkowicie bezbolesna.


RETIX C XYLOGIC®


to intensywna i kompletna terapia przeciwzmarszczkowa redukująca niedoskonałości skóry.

Retix C oparty jest na kompleksie Acticell 42%, który zawiera najbardziej skuteczne składniki odmładzające w odpowiednich stężeniach i skutecznych formułach.

Celem terapii jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry, odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych, poprawa zagęszczenia i napięcia skóry, wygładzenie, rozjaśnienie przebarwień, redukcja niedoskonałości, stanów zapalnych i trądziku, zwężenie porów nawet do 80%, zwiększenie poziomu nawilżenia, ochrona przed foto uszkodzeniami oraz zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry.

4% retinol w formule Acticell wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne – zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka podrażnień.

Witamina C 8% jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki i wspomagającym ochronę przeciwsłoneczną oraz składnikiem stymulującym syntezę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem. Witamina C w postaci kwasu askorbinowego wykazuje działanie lekko złuszczające i przede wszystkim rozjaśniające. Jest odpowiedzialna za efekt rozświetlenia i poprawy kolorytu poszarzałej skóry.

Antyoksydanty 30% są odpowiedzialne za ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które w dużej mierze są odpowiedzialne za powstawanie objawów starzenia się skóry.

Po zabiegu skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Najlepsze efekty przyniesie seria 4 zabiegów wykonanych w odstępach 21-28 dni.

Retix C może być również stosowany na ciało (brzuch, ramiona, plecy) w celu rozjaśnienia świeżych rozstępów.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są alergie, opryszczka, ciąża i karmienie piersią, uszkodzenia naskórka, doustna terapia wit. A (zabieg można wykonać 6 miesięcy po zakończonej kuracji), trądzik w fazie aktywnej, skóra naczyniowa i nadwrażliwa, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.


SONOFOREZA


to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na skutecznym wprowadzeniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Jest to najczęściej zabieg dopełniający do innych zabiegów, ale może też być zastosowany samodzielnie lub z maską.

Zabieg zwany jest również masażem ultradźwiękowym. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszący mu delikatny masaż poprawia przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek.

Sonoforeza to zabieg, który umożliwia przenikanie w głąb skóry, nie tylko preparatom pielęgnującym, lecz również odpowiednim substancjom leczniczym, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a także przyspieszają leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian.

Przeciwwskazaniami do zastosowania sonoforezy są nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, ciąża, niewydolność krążenia, obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, ortodontyczny aparat korekcyjny, itp.), nerwica wegetatywna znacznego stopnia, uporczywe migreny, epilepsja, stany gorączkowe, ubytki i skaleczenia skóry, stany ropne okołozębowe, stany ropne migdałków, stwardnienie rozsiane.


TRWAŁE FARBOWANIE BRWI Z DOBOREM NOWEGO KSZTAŁTU


Każda kobieta marzy o pięknym wyglądzie, idealnych rysach twarzy i … kształtnych brwiach!

Zadbane, profesjonalnie wyregulowane i odpowiednio podkreślone brwi potrafią w niezwykle korzystny sposób wpłynąć na wygląd całej twarzy.

Wiele kobiet traci naturalnie gęste brwi na skutek nadmiernej depilacji brwi w młodości, zmian hormonalnych, przebytych wypadków z urazami łuku brwiowego lub kuracji w przebiegu choroby nowotworowej. Kształt brwi zaburza się wówczas i wymaga poprawy.

Samodzielne podkreślanie brwi cieniem lub kredka nie zawsze wygląda poprawnie i zajmuje kilka cennych minut podczas porannego makijażu. W dodatku nietrwała koloryzacja brwi pod wpływem czynników atmosferycznych: deszczu, śniegu oraz styczności z wodą wypłukuje się i zdradza nieregularny kształt brwi czasem w najmniej oczekiwanym momencie.

Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas TRWAŁA KOLORYZACJA w profesjonalnych warunkach salonowych z doborem odpowiedniego kształtu przez przeszkolonego w tym kierunku kosmetologa.

Atutem trwałej koloryzacji (nie mylić z henną!) jest długotrwałe zabarwienie brwi i miejsc pustych w przebiegu łuku brwiowego oraz nadanie „twarzowego” kształtu brwiom. Tradycyjna henna utrzymuje się zazwyczaj kilka dni, po czym efekt koloryzacji znacznie się osłabia. Trwałe farbowanie wykonuje się przy pomocy specjalnej profesjonalnej farby do brwi. Dzięki temu ten zabieg pozwala cieszyć się wyraźnym konturem brwi aż do 2 tygodni!


ZABIEG INDYWIDUALNIE DOBRANY NA TWARZ


to zabieg dostosowany do aktualnych potrzeb Państwa skóry.

Dedykowany osobom, które chcą zrobić coś dobrego dla swojej twarzy lub rozwiązać problemy skórne, ale nie wiedzą jaki zabieg byłby najodpowiedniejszy.

Nasi kosmetolodzy, po analizie skóry, zaproponują Państwu zabieg lub zabiegi, które będą najbardziej optymalne.

Zabieg przeprowadzany jest w gabinetach z dostępem do większości technologii kosmetycznych.


ZABIEG KOLAGENOWY NA TWARZ SOUVRE


to bankietowy zabieg z wykorzystaniem naturalnego kolagenu i złotej maski, który zapewnia skórze wszystko to, co jest jej potrzebne dając natychmiastowy i widoczny efekt.

Zabieg regeneruje skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek, poprawia jędrność, odżywia i wygładza oraz zwalcza główną przyczynę wszelkich niedoskonałości skórnych, czyli nieprawidłową syntezę kolagenu ustrojowego.

Zabieg kolagenowy jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Młodej cerze zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz świeży i nieskazitelny wygląd, natomiast skóra dojrzała odzyskuje elastyczność, jędrność i wygładzenie.

Jest to jeden z najlepszych, naturalnych zabiegów bankietowych przed „wielkim wyjściem”.


ZABIEG NA OKOLICE OCZU EXUVIANCE Z KWASEM CYTRYNOWYM


to wszechstronnie pielęgnujący zabieg oparty na działaniu kwasu cytrynowego i retinolu.

Przeznaczony jest dla osób, które w naturalny sposób chcą poprawić jakość delikatnej skóry wokół oczu i przeciwdziałać procesowi starzenia się skóry oraz dla wszystkich borykających się z problemem obrzęków, ciemnych obwódek, zasinień wokół oczu oraz kurzych łapek, opadających powiek lub tzw. zmęczonego spojrzenia.

Zabieg składa się z trzech etapów – peelingu cytrynowego, wtłaczania opatentowanego serum za pomocą ultradźwięków oraz maski z kwasami i retinolem.

W rezultacie uzyskuje się natychmiastowe odświeżenie, rozjaśnienie i znaczną poprawę napięcia skóry. Zmarszczki wokół oczu ulegają widocznemu zmniejszeniu, a skóra jest intensywnie nawilżona i odżywiona i rozświetlona.

Zabieg polecany w serii do każdego rodzaju skóry, także wrażliwej i naczyniowej.


ZABIEG NA OKOLICE OCZU Z MEZOTERAPIĄ MIKROIGŁOWĄ STYLE EYES


to połączenie dwóch sił w jednym zabiegu, co składa się na jego wysoką efektywność i widoczne efekty terapeutyczne w postaci jędrnej i nawilżonej skóry pod oczami.

Z jednej strony mezoterapia mikroigłowa wywołuje fizjologiczną reakcję skóry na uraz. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze, w tym do wzrostu częstotliwości podziału fibroblastów, które zwiększają produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Z drugiej strony, w trakcie zabiegu, wprowadzane są silnie skoncentrowane substancje aktywne w momencie kiedy otwarty jest szereg mikrokanałów, a skóra chłonie je kilkaset razy bardziej niż w przypadku zwykłej aplikacji maski, serum czy kremu.

Używany w zabiegu mezo – koktajl to produkt z wysoką koncentracją peptydów, w tym argireliny, która redukuje istniejące zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Efekt działania zbliżony jest do botoksu, ponieważ ogranicza również zmarszczki powstające w wyniku skurczu mięśni – zwłaszcza te w okolicy oczu.

Zabieg STYLES EYES to bezpieczna alternatywa dla botoksu działająca na tę samą kategorię zmarszczek, jednak w zupełnie inny sposób.

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zabieg najlepiej wykonywać w serii.

Przeciwwskazania te same co dla mezoterapii mikroigłowej na całą twarz.


ZABIEG NA TWARZ EXUVIANCE COFNIJ CZAS


to złożony rytuał pielęgnacyjny na twarz, szyję i dekolt dedykowany skórze dojrzałej z oznakami starzenia.

Zaawansowana naukowo i opracowana przez światowej sławy dermatologów linia COFNIJ CZAS wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, odmładzające i modelujące owal twarzy.

Zabieg zawiera w swoim składzie wielozadaniowe, wyselekcjonowane składniki aktywne o synergicznym działaniu: opatentowana NeoGlukozamina, peptydy, retinol, AHA, opatentowany PHA Bionics oraz antyoksydanty zawarte w wyciągu z winogron i granatu.

Badania kliniczne potwierdzają poprawę i widoczne efekty w przypadku kurzych łapek, głębokich zmarszczek, zwiotczeń skóry, braku jędrności oraz rozjaśnienie przebarwień.

Zabieg jest szczególnie polecany dla skóry dojrzałej, pozbawionej blasku i wymagającej silnego nawilżenia, odświeżenia i liftingu, a także skóry pozbawionej jędrności, o nierównomiernym kolorycie i wymagającej rewitalizacji.

Aby uzyskać najlepsze efekty terapeutyczne zaleca się serię 4 - 6 zabiegów, w odstępach dwutygodniowych.


ZABIEG NA TWARZ EXUVIANCE STOP NACZYNKOM


został stworzony dla osób borykających się z problematyczną cerą naczyniową, rumieniem oraz trądzikiem różowatym w okresie nieostrym choroby. Terapia opiera się głównie na wszechstronnym działaniu peelingu, w którego skład wchodzą 15% kwas migdałowy, 5% kwas glikolowy i 5% glukonolakton oraz witaminowej maski z glinką z efektem chłodzenia.

Szczególną rolę w pielęgnacji skóry naczyniowej odgrywa glukonolakton (mleczan kwasu glukonowego), który eliminuje ze skóry złogi hemosyderyny – kompleksu białkowego magazynującego żelazo w komórkach, co wpływa pośrednio na wyciszenie rumienia i przywrócenie skórze zdrowego promiennego odcienia.

Już po pierwszym zabiegu zmniejsza się zaczerwienienie i poprawia ogólny koloryt cery. Skóra jest odświeżona, wygładzona i zrewitalizowana.

Po zabiegu STOP NACZYNKOM należy stosować codziennie kojące serum do skóry naczyniowej Exuviance Anti-Redness Calming Serum, dzięki czemu efekty zabiegu będą jeszcze bardziej widoczne i przedłużone.

Zalecamy zabieg STOP NACZYNKOM około 2 tygodnie przed planowym zabiegiem elektrokoagulacji oraz około 2 – 3 tygodnie po zakończeniu serii zabiegów zamykających naczynka.

W przypadku walki z rumieniem (bez zamykania naczyń krwionośnych) zalecamy serię 4-6 zabiegów STOP NACZYNKOM w odstępach dwutygodniowych.

Ostatecznie o częstotliwości i liczbie zabiegów decyduje kosmetolog prowadzący.


ZABIEG NA TWARZ GOLDEN TOUCH Z 24-KARATOWYM ZŁOTEM


to ekskluzywny zabieg bankietowy z użyciem płatów z prawdziwego złota, które są wprowadzane w skórę przynosząc jej spektakularne odżywienie i rozświetlenie.

Zadaniem złota jest spowolnienie procesu utraty kolagenu i elastyny. Złoto stymuluje wzrost komórek podstawowej warstwy skóry, regeneruje zdrowe komórki, nie dopuszcza do zwiotczenia skóry. Głównym zadaniem złotej maski jest redukcja zmarszczek i rozświetlenie skóry. Dzięki właściwościom antybakteryjnym złoto zmniejsza stany zapalne i poprawia regenerację komórek. Spowalnia proces wydzielania melaniny, przez co redukuje plamy i rozjaśnia skórę.

Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu – zmęczona i szara skóra odzyskuje świeżość, zdrowy koloryt i blask. Skóra jest nawilżona, rozświetlona i bardziej napięta.


ZABIEG NA TWARZ SILVER TOUCH ZE SREBREM


to luksusowy zabieg o szerokim spektrum dobroczynnego działania na skórę. Polecany dla osób z cerą normalną lub problematyczną, np. łojotokową, trądzikową lub wrażliwą.

Zabieg opiera się na aplikacji płatów z prawdziwym srebrem, które pod wpływem działania mikro mgły ulegają jonizacji i przenikają poza warstwę rogową naskórka do skóry właściwej.

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym srebra poprawia się jakość skóry trądzikowej, reguluje wydzielanie sebum, a także ujednolica koloryt skóry. Ponadto skóra jest rozświetlona, odżywiona i nawilżona.


ZABIEG PIELĘGNACYJNY NA TWARZ SZYBKA MASKA


to krótki zabieg pielęgnacyjny składający się z oczyszczenia skóry i nałożenia profesjonalnej, dobranej do potrzeb skóry maski algowej, kremowej lub w płatach.

Zabieg może być wykonany niezależnie lub być uzupełnieniem do innych zabiegów twarzy. Optymalne połączenia to np. masaż twarzy + zabieg SZYBKA MASKA, mikrodermabrazja + zabieg SZYBKA MASKA lub sonoforeza + zabieg SZYBKA MASKA.

Zabieg może być wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.