Mezoterapia bezigłowa

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA


to zabieg alternatywny wobec klasycznej mezoterapii igłowej lub mikroigłowej. Formuła zabiegu z użyciem igieł – choć jest on bardzo skuteczny - może jednak odstraszać co bardziej wrażliwe osoby. Mezoterapia bezigłowa również daje świetne efekty, ale w jej trakcie nie ma potrzeby nakłuwania skóry.

W trakcie zabiegu substancje aktywne wprowadzane są pod skórę za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o częstotliwości radiowej. Impulsy elektryczne sprawiają, że przez pewien czas błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, a preparaty aktywne docierają w głąb skóry, w konkretne, wybrane przez osobę wykonującą zabieg, miejsce.

Zabieg nie uszkadza błon komórkowych, pozwala jedynie na doprowadzenie cząsteczek preparatów kosmetycznych dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

Zabieg ten jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, by zatrzymać młodość i zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się skóry, dlatego właśnie najczęstsze wskazania do mezoterapii bezigłowej to profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Mezoterapii bezigłowej może być poddana nie tylko twarz, szyja czy dekolt, lecz również ręce, brzuch, uda czy pośladki. Może być stosowana w celu zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizn, zmniejszenia wiotkości skóry i ujędrnienia jej, a nawet modelowania sylwetki. Zabieg ten tonizuje również mięśnie i stymuluje procesy krążenia limfatycznego, zapobiegając tworzeniu się obrzęków.

Dla najlepszych efektów zabieg najlepiej wykonywać w serii.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są wszelkie metalowe elementy w ciele, choroby serca, wszczepiony rozrusznik, epilepsja, choroby żył, cukrzyca, choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia, stany zapalne skóry, aktywna infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza, ciąża i laktacja.