Klamry na wrastające i wkręcające się paznokcie

KLAMRY NA WRASTAJĄCE I WKRĘCAJĄCE SIĘ PAZNOKCIE


to najszybsza, najskuteczniejsza, kompleksowa oraz mało inwazyjna i prawie bezbolesna metoda walki z problemem wrastających i wkręcających się paznokci.

Bolesne rany, które powstają w wyniku wrastania paznokci są na tyle uciążliwe, że często ostateczną metodą leczenia okazuje się usunięcie całej płytki paznokcia.

Aby nie dopuścić do tak ekstremalnej sytuacji należy odpowiednio wcześniej zastosować mniej inwazyjne, ale bardzo skuteczne metody korekcji klamrami. Ten prosty zabieg potrafi zaoszczędzić dużo bólu i wyprofilować paznokcie na długi czas.

Klamra na paznokieć ma działanie polegające na ustawieniu prawidłowego toru wzrostu płytki i przynosi natychmiastową ulgę w cierpieniu.

Leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Długość leczenia uwarunkowana jest powolnym przyrostem długości paznokci u stóp, stopniem zaawansowania wrastania lub wkręcania się wzrostu paznokcia i indywidualnymi czynnikami genetycznymi.

Przed założeniem klamry korygującej wskazane jest wykonanie zabiegu pedicure, mającego na celu oczyszczenie wałów paznokciowych i odpowiednie przygotowanie płytki.