FIZJOTERAPIA CRYOTSHOCK
Zabieg polega na zastosowaniu odpowiednio zimnolecznictwa i/lub ciepłolecznictwa w zależności od rodzaju bólu, jego umiejscowienia i natężenia.
Zabieg może być dodany do masażu lub zastosowany niezależnie.
KĄPIEL MLECZNA
Kąpiel przygotowywana jest na bazie gorącej wody i mleka z dodatkiem naturalnych olejków o zapachu wanilii i róży oraz soli magnezowej.
Zabieg kąpielowy jest idealny w połączeniu z dowolnym masażem całego ciała – masaż stanowi przedłużenie głębokiego relaksu w jaki wprowadza kąpiel.
Gorące kąpiele zalecane są osobom aktywnym fizycznie - zwłaszcza w przypadku bólów mięśni, osobom cierpiącym na przewlekłe bóle stawów oraz osobom, u których obserwuje się napięcie ciała występujące na skutek stresu. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, a poszczególne części ciała zostają lepiej ukrwione, co uśmierza ból i zmniejsza napięcia. Sól magnezowa obecna w wodzie przenika przez skórę działając uspokajająco, przeciwskurczowo i niwelując skutki stresu..
KĄPIEL W CZERWONYM WINIE
Kąpiel przygotowywana jest na bazie gorącej wody i czerwonego wina z dodatkiem naturalnych olejków zapachowych.
Zabieg kąpielowy jest idealny w połączeniu z dowolnym masażem całego ciała – masaż stanowi przedłużenie głębokiego relaksu w jaki wprowadza kąpiel.
Gorące kąpiele zalecane są osobom aktywnym fizycznie - zwłaszcza w przypadku bólów mięśni, osobom cierpiącym na przewlekłe bóle stawów oraz osobom, u których obserwuje się napięcie ciała występujące na skutek stresu. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, a poszczególne części ciała zostają lepiej ukrwione, co uśmierza ból i zmniejsza napięcia. Tanina i polifenole obecne w czerwonym winie dbają o prawidłowe napięcie skóry, przyspieszają metabolizm, redukują tkankę tłuszczową oraz cellulit.
OKŁADY BOROWINOWE
to zabiegi z wykorzystaniem naturalnego torfu – borowiny. Przeprowadza się je w celu złagodzenia bólu oraz stanów zapalnych, które towarzyszą między innymi chorobom reumatycznym.
Okłady borowinowe stosujemy jako uzupełnienie do godzinnego masażu leczniczego. W czasie kiedy masażowi poddawane są kończyny dolne można zastosować ciepłe okłady borowinowe na plecy lub odwrotnie.
W ten sposób łączone terapie pomagają szybciej i skuteczniej pozbyć się dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, karku, szyi, kończyn górnych i dolnych.
Wskazaniami do zastosowania borowiny są przewlekłe, ale nie ostre, stany zapalne narządów ruchu – tkanek miękkich, kości i stawów – także choroby reumatyczne.
Ciepłe okłady z borowiny mają pozytywne działanie przy zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w zespołach bólowych szyjnych, barkowych i lędźwiowych, w obrzękach po stłuczeniach, złamaniach oraz zwichnięciach.
Mechanizm działania okładów polega na wywołaniu efektów termicznych powodujących miejscowe przegrzanie tkanek. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi przez miejsce, w którym wykonywany jest okład, co powoduje lepsze dotlenienie oraz głębokie odżywienie tkanek, usunięcie nagromadzonych toksyn, przyspieszenie metabolizmu komórkowego i procesów regeneracyjnych.
Jednocześnie borowina wykazuje właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, ściągające oraz antyoksydacyjne.
Chcąc skorzystać z dobrodziejstw borowiny podczas masażu leczniczego prosimy o poinformowanie nas o tym podczas umawiania wizyty.
Przeciwwskazaniami do stosowania okładów borowinowych są ostre stany zapalne, początkowy okres urazów kości i stawów, ciąża, krwawienia z dróg rodnych, żylaki, wrzody, niewydolność krążenia, choroba wieńcowa, stany po zawale i wady serca, zaawansowana miażdżyca naczyń, niestabilne ciśnienie, niewydolność oddechowa, stany osłabienia i wycieńczenia, nadczynność tarczycy, choroba nowotworowa.
PEELING CIAŁA
to energiczny zabieg, który polega na usunięciu obumarłych komórek i wszelkich zanieczyszczeń ze skóry. Peeling przyspiesza proces regeneracji i odbudowy naskórka, odżywia i natłuszcza oraz wzmacnia strukturę skóry.
Peeling wykonany w salonie różni się znacząco od peelingu wykonanego w warunkach domowych przede wszystkim dlatego, że sami nie jesteśmy w stanie zrobić tak mocnego peelingu na całej powierzchni ciała. Zabieg wykonywany w salonie jest też zazwyczaj zdecydowanie dłuższy, co w rezultacie przyczynia się do uzyskania spektakularnego efektu miękkiej i gładkiej skóry.
Peelingi przeprowadzane są na sucho i obejmują całe ciało. Różnią się od siebie nutą zapachową i właściwościami poszczególnych składników zawartych w preparatach złuszczających. Orzeźwiająca nuta arbuzowa jest idealna na lato, czekolada i kawa posiadają właściwości silnie ujędrniające oraz poprawiające nastrój, natomiast pistacja oszałamia słodkim zapachem.
Zabieg złuszczania ciała warto wykonać co najmniej raz w miesiącu. Jeśli skóra jest szorstka i pozbawiona zdrowego kolorytu – to znak, że należy wykonać peeling.
PLASTROWANIE DYNAMICZNE
polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.
Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami, co jest kluczowym efektem dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.
Plastrowanie stosuje się w celu złagodzenia bólów pourazowych, kręgosłupa, reumatycznych, po operacjach. Plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczony zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy.
Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, a także pomagają w przypadku częstych skurczów – również nocnych skurczów łydek. Plastry mają grubość, ciężar i rozciągliwość zbliżone do skóry. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Można je nosić od kilku dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.
ŚWIECOWANIE USZU
to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha, a także wyleczenie niektórych schorzeń.
Świecowanie uszu można wykonać w przypadku nadmiaru woskowiny w uszach, w przebiegu różnych schorzeń uszu, gardła, nosa – na przykład zapalenia zatok i przeziębienia, u osób zmagających się z szumami w uszach różnego pochodzenia, a nawet u osób z niedosłuchem. Ponadto zabieg może pomóc zmniejszyć bóle i zawroty głowy, migreny, a także zespół przewlekłego zmęczenia.
Przeciwwskazaniami do wykonania terapii konchowania uszu są infekcje ucha, stany zapalne w obrębie głowy, pęknięta błona bębenkowa, sączenie się wydzieliny z ucha, aparaty słuchowe i implanty.
*** Podany czas zabiegu jest czasem dla Pracownika i uwzględnia sprzątanie oraz dezynfekcję gabinetu po wykonaniu zabiegu. Czas dla Klienta jest krótszy średnio o 10 minut.