Okłady borowinowe

OKŁADY BOROWINOWE


to zabiegi z wykorzystaniem naturalnego torfu – borowiny. Przeprowadza się je w celu złagodzenia bólu oraz stanów zapalnych, które towarzyszą między innymi chorobom reumatycznym.

Okłady borowinowe stosujemy jako uzupełnienie do godzinnego masażu leczniczego. W czasie kiedy masażowi poddawane są kończyny dolne można zastosować ciepłe okłady borowinowe na plecy lub odwrotnie.

W ten sposób łączone terapie pomagają szybciej i skuteczniej pozbyć się dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, karku, szyi, kończyn górnych i dolnych.

Wskazaniami do zastosowania borowiny są przewlekłe, ale nie ostre, stany zapalne narządów ruchu – tkanek miękkich, kości i stawów – także choroby reumatyczne.

Ciepłe okłady z borowiny mają pozytywne działanie przy zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w zespołach bólowych szyjnych, barkowych i lędźwiowych, w obrzękach po stłuczeniach, złamaniach oraz zwichnięciach.

Mechanizm działania okładów polega na wywołaniu efektów termicznych powodujących miejscowe przegrzanie tkanek. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi przez miejsce, w którym wykonywany jest okład, co powoduje lepsze dotlenienie oraz głębokie odżywienie tkanek, usunięcie nagromadzonych toksyn, przyspieszenie metabolizmu komórkowego i procesów regeneracyjnych.

Jednocześnie borowina wykazuje właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, ściągające oraz antyoksydacyjne.

Chcąc skorzystać z dobrodziejstw borowiny podczas masażu leczniczego prosimy o poinformowanie nas o tym podczas umawiania wizyty.

Przeciwwskazaniami do stosowania okładów borowinowych są ostre stany zapalne, początkowy okres urazów kości i stawów, ciąża, krwawienia z dróg rodnych, żylaki, wrzody, niewydolność krążenia, choroba wieńcowa, stany po zawale i wady serca, zaawansowana miażdżyca naczyń, niestabilne ciśnienie, niewydolność oddechowa, stany osłabienia i wycieńczenia, nadczynność tarczycy, choroba nowotworowa.