Plazma Lift

PLAZMA LIFT


to jedno z najnowszych odkryć w medycynie estetycznej z zastosowaniem mikrowiązki plazmy do niechirurgicznego liftingu skóry.

Plazma, wyodrębniana przez niektórych naukowców, jako czwarty stan skupienia materii, jest precyzyjnym narzędziem dzięki któremu można osiągnąć efekty zbliżone do chirurgii plastycznej.

Znajduje zastosowanie w plastyce powiek górnych i dolnych (blefaroplastyka), plastyce zmarszczek palacza, liftingu twarzy, szyi, dekoltu i podbródka. Za pomocą plazmy można podnosić biust i pośladki, niwelować rozstępy oraz blizny potrądzikowe i pooperacyjne. Plazma jest również pomocna przy leczeniu trądziku aktywnego, rozjaśnianiu przebarwień oraz usuwaniu znamion.

Działanie plazmy jest ograniczone do naskórka, dzięki czemu rekonwalescencja pacjenta i wyłączenie go z codziennych aktywności jest krótkie - bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż kryjący.

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych plazma nie powoduje krwawienia i długotrwałego obrzęku, ruchomość i funkcja okolic zabiegowych jest zachowana, nie ma szwów i przedłużonego gojenia.

Efekty wywołane mikrowiązką plazmy – strupki, można zamaskować korektorem lub podkładem, dzięki czemu nie są widoczne dla otoczenia. Przejściowy obrzęk tkanek utrzymuje się krótko i jest specyficzny dla lokalizacji zabiegowej, zależy także od osobniczych uwarunkowań każdego pacjenta.

Obkurczenie skóry jest widoczne od razu po zabiegu, natomiast całkowity efekt ocenia się po około 4 tygodniach.

Zabieg może wymagać powtórzeń dla osiągnięcia pełnego efektu estetycznego – kolejne zabiegi można wykonywać w odstępie 4 – 6 tygodni.

Rezultaty zabiegów są długotrwałe, przeważnie minimum 3 lata, i zależą głównie od postępu naturalnych procesów starzenia. Celem odświeżenia i pogłębienia efektów, zabieg można powtórzyć wielokrotnie.