Karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA


to wszechstronny zabieg, za pomocą którego można przede wszystkim zredukować cienie pod oczami, zmniejszyć widoczność zmarszczek i rozstępów, a także pozbyć się cellulitu.

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla co rozszerza naczynia krwionośne, odżywia i dotlenia komórki oraz stymuluje procesy regeneracji tkanek. Wstrzyknięty gaz aktywuje także czynnik wzrostu naczyń, dzięki czemu pod skórą tworzą się nowe naczynka włosowate, które poprawiają mikrokrążenie, a to z kolei pozwala zniwelować cienie pod oczami. Dwutlenek węgla wywołuje też lekki stan zapalny, w efekcie którego uruchamiany jest proces produkcji kolagenu i elastyny, skóra wygładza się i staje bardziej sprężysta.

Z kolei wprowadzony do tkanki tłuszczowej gaz przekształca się częściowo w kwas węglowy, który uszkadza błony komórkowe i rozpoczyna proces lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu.

Zabieg najlepiej wykonywać w serii, aczkolwiek już po pierwszym widoczne są pierwsze rezultaty – zwłaszcza w przypadku cieni pod oczami czy zmarszczek na twarzy.