Lipoliza

Lipoliza to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zabieg stosuje się przede wszystkim w takich miejscach, jak kończyny górne, brzuch, biodra, okolice pod pośladkami, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek, żuchwa.

Podczas zabiegu stosuje się roztwór, w którym głównymi substancjami są detergenty typu deoksycholan sodu rozpuszczające tłuszcz i niszczące błonę komórkową.

Preparat wstrzyknięty w tkankę tłuszczową może przyczynić się do zniszczenia komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Ilość usuniętej tkanki tłuszczowej zależy od porcji preparatu podanego w trakcie zabiegu oraz wielkości fałdu skórno-tłuszczowego – jest to od 0,5 cm do 3 cm w obwodzie.

Liczba serii jest ustalana indywidualnie, rzadko przekracza 10 – najczęściej są to 3-4 zabiegi, powtarzane co 4 tygodnie.

Lipoliza może zostać połączona z masażem limfatycznym lub endermologią, w celu zapobiegania tworzeniu się miejscowych złogów oraz ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.

Zabieg jest skierowany do osób z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu – zwłaszcza w przypadku miejscowych otłuszczeń w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.