ENDERMOLOGIA – ZABIEGI W NYSIE


Endermologia to jedna z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w walce z cellulitem, tkanką tłuszczową, zwiotczeniem skóry oraz nadmiernym gromadzeniem wody. Jest używana też w przypadku bólów mięśniowych i kręgosłupa – zwłaszcza odcinka szyjnego.

Endermologia pomaga:

  • - ujędrnić i uelastycznić skórę,
  • - zredukować cellulit,
  • - zmniejszyć objętość ciała,
  • - zmniejszyć wagę,
  • - przyśpieszyć przemianę materii,
  • - usunąć wodę i toksyny,
  • - poprawić krążenie,
  • - zlikwidować obrzęki.

Zabiegi powinny być wykonane w serii minimum 10-15 powtórzeń. Zabieg przypominający i podtrzymujący efekt realizuje się 1-2 razy w miesiącu.

Endermologia, poza właściwościami ujędrniająco-wyszczuplającymi, znajduje również zastosowanie przy bólach mięśniowych, kręgosłupa, pleców, stawów, dłoni czy stóp. Dzięki odpowiedniemu uciskowi pomaga obniżyć napięcie mięśniowe i odczuwalnie redukuje bolesność. Stosuje się ją również przy silnych zakwasach i przykurczach mięśni.

Endermologia może być również stosowana w przypadku drętwienia kończyn górnych i dolnych, kiedy przyczyną jest złe krążenie.


Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża, nowotwory, niewydolność serca, zakrzepowe zapalenie żył, kamica żółciowa, kamica moczowa. Na zabieg nie powinny decydować się też osoby cierpiące na zespół nabytego niedoboru odporności i schorzenia nieuleczalne, które prowadzą do całkowitego wyniszczenia organizmu. Endermologia nie może być przeprowadzona również u osób, które mają dużą liczbę tłuszczaków, przepuklinę brzuszną, zapalenie żył i tendencję do tworzenia się bolesnych żylaków. Przed rozpoczęciem pracy specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, który pozwala na określenie jego ogólnego stanu zdrowia i podjęcie decyzji o możliwości przeprowadzenia endermologii.


Endermologia to zabieg, który wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń. Modelowanie sylwetki jest wykonywane za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz – w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała.

Realizujemy zabiegi endermologii w Nysie.