Terapia punktów spustowych z masażem tkanek głębokich

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH Z MASAŻEM TKANEK GŁĘBOKICH


Masaż tkanek głębokich w połączeniu z terapią punktów spustowych to jedna z najbardziej efektywnych form masażu leczniczego, której celem jest zwiększenie ruchomości tkanek, rozluźnienie napięć mięśniowych i powięziowych oraz uwolnienie od bólu.

Masaż tkanek głębokich zwany też masażem głębokim opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do rozluźnienia nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda nie jest bolesna i nie wiąże się z dużym naciskiem manualnym. Tempo jest spokojne, każdy ruch wykonywany jest powoli, z precyzją i z odpowiednio dobraną siłą nacisku.

Długotrwałe korzyści płynące z masażu jak: zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresów ruchu i stopnia rozluźnienia mięśni, poprawa postawy ciała, zwiększenie gibkości i jakości ruchu sprawiają, że techniki masażu tkanek głębokich są jedną z najbardziej cenionych metod walki z nieprawidłowymi wzorcami napięć w ciele człowieka.

Polecamy w przypadku przewlekłego bólu, nadmiernych napięć mięśniowych, po urazach i kontuzjach, przy zmniejszonej ruchomości stawów, przy napięciach bólowych głowy, wadach postawy oraz po długotrwałym wysiłku fizycznym. Masaż jest idealny dla sportowców i niezbędny dla ludzi pracujących w pozycji siedzącej.

Na koniec masażu istnieje możliwość naklejenia plastrów na punkty spustowe, co tworzy przekrwienie – a w efekcie lepsze odżywienie tkanek.