Terapia punktów spustowych z masażem leczniczym

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH Z MASAŻEM LECZNICZYM


to połączenie dwóch skutecznych technik fizjoterapeutycznych, których celem jest ogólna poprawa samopoczucia pacjenta oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych pojawiających się najczęściej w obrębie kręgosłupa, karku, szyi, kończyn górnych i dolnych.

Punkty spustowe, zwane inaczej punktami maksymalnej bolesności, to niewielkie obszary w mięśniu lub w jego powięzi, wywołujące nadmierny ból podczas ucisku. Dzięki technikom terapii punktów spustowych masażysta odnajduje miejsca bolesne oraz skutecznie niweluje ich działanie, polegające na wywoływaniu bólu „rozlanego”, promieniującego do okolicznych tkanek. Techniki te przynoszą pacjentowi ulgę, zmniejszenie dolegliwości bólowych trwających często miesiącami, ogólne rozluźnienie oraz lepsze samopoczucie opracowywanej grupy mięśniowej.

Terapia punktów spustowych w naszym Salonie opiera się głównie na pracy z mięśniami i poprzedzona jest wykonaniem masażu leczniczego w obrębie dolegliwości bólowych.

Wskazania:
- sztywność i osłabienie mięśni,
- przykurcze mięśniowe,
- ograniczona ruchomość stawowa,
- uczucie sztywności podczas wykonywania ruchów,
- bóle o promieniującym charakterze,
- zwiększona potliwość danej okolicy,
- zaburzenia równowagi,
- bóle głowy.

W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów terapię punktów spustowych zaleca się wykonywać w serii aż do ustąpienia dolegliwości bólowych.