PLASTROWANIE DYNAMICZNE
polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.
Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami, co jest kluczowym efektem dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.
Plastrowanie stosuje się w celu złagodzenia bólów pourazowych, kręgosłupa, reumatycznych, po operacjach. Plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczony zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy.
Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, a także pomagają w przypadku częstych skurczów – również nocnych skurczów łydek. Plastry mają grubość, ciężar i rozciągliwość zbliżone do skóry. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Można je nosić od kilku dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.