Masaż sportowy

MASAŻ SPORTOWY


pomaga osobom aktywnym fizycznie utrzymać formę, zapobiegać kontuzjom oraz wspomagać organizm przed, w trakcie i po wysiłku.

Masaż sportowy opiera się na technikach masażu klasycznego, ale z energią i siłą większą niż w przypadku masażu nieprzeznaczonego dla osób często uprawiających sport. Masaż ten może być momentami bolesny i nieprzyjemny, jednak jego celem nie jest wprowadzenie masowanej osoby w stan wyciszenia, a odwrotnie – jest częścią programu treningowego sportowca.

Masaż sportowy pobudza układ ruchu przed wysiłkiem i minimalizuje efekty zmęczenia po nim. Usprawnia krążenie krwi, dzięki czemu substancje odżywcze szybciej wędrują do mięśni, które z kolei, poprzez działanie masażu sportowego, są bardziej rozgrzane i rozluźnione.

Masaż sportowy poprawia metabolizm, pozwala uzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć stres i jego objawy. Masaż sportowy zmniejsza również ryzyko wystąpienia kontuzji. Pozwala zlikwidować zmęczenie po wysiłku i powstałe w mięśniach zakwasy. Podsumowując, pomaga organizmowi lepiej przygotować się do intensywnego wysiłku i zminimalizować jego negatywne skutki.