Masaż powięziowy

MASAŻ POWIĘZIOWY


Terapia powięziowa to jedna z metod fizjoterapii wykonywana w celu przywrócenia mobilności i elastyczności chorym tkankom. Masaż powięziowy ma zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych mięśni, przeciążeń, urazów, stanów zapalnych.

Terapii mogą poddać się wszyscy pacjenci borykający się z problemami układu ruchu. Masaż może być wykonywany zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych. Metoda ta opiera się na koncepcji połączenia różnych części ciała powięziami i mięśniami, które tworzą tak zwane taśmy mięśniowo-powięziowe. Kiedy ulegną one przeciążeniom lub uszkodzeniom, terapia mięśniowo-powięziowa ma za zadanie przywrócenie mobilności oraz elastyczności w problematycznych miejscach.

Ponadto terapia ma również psychologiczną wartość. Biorąc pod uwagę, że emocje (złość, gniew, lęk) „zapisują się” i „osadzają” w mięśniach, terapia powięziowa potrafi uwolnić nagromadzone emocje i traumy oraz wywrzeć pozytywny psychologiczny efekt. Poza tym, co najważniejsze, terapia mięśniowo-powięziowa nie tylko skutecznie niweluje objawy, ale przede wszystkim likwiduje przyczyny. Jeśli cierpisz na ból kręgosłupa, bóle mięśni nie czekaj, aż samo przejdzie. Zapisz się już dziś.