MASAŻ MIOPLASTYCZNY TWARZY

MASAŻ MIOPLASTYCZNY TWARZY


Masaż mioplastyczny twarzy to masaż mięśniowo – powięziowy, modelujący tkanki. Jest to jedna z najbardziej intensywnych technik masażu, przywracającą napięcie oraz elastyczność skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Głównym celem masażu jest lifting skóry oraz wzmocnienie napięcia mięśniowego co w efekcie prowadzi do wzrostu napięcia i elastyczności skóry oraz uwydatnienia owalu twarzy.

Masaż mioplastyczny ze względu na osiągane efekty porównywany jest z korekcją plastyczną, natomiast należy do technik bezpiecznych i nieinwazyjnych. Jest również doskonałym przygotowaniem przed zabiegami plastycznymi czy w rehabilitacji pourazowej. Pozwala na szybszą i efektowniejszą odbudowę tkanek po uszkodzeniach.

Dodatkowo masaż wykazuje właściwości uśmierzające ból przy migrenach, zmniejsza bruksizm oraz poprawia nastrój.

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są świeże uszkodzenia skóry lub błony śluzowej, choroby zapalne skóry i błony śluzowej (trądzik, afty, opryszczka), choroby zapalne otolaryngologiczne, stany zapalne i krwawienie dziąseł, zaburzenia krzepliwości krwi, ostre zapalenie nerwów, choroby nowotworowe i stany po ich chirurgicznym leczeniu, świeże ekstrakcje zębów, choroby psychiczne, guzki niewiadomego pochodzenia.