Masaż miodem

MASAŻ MIODEM


zwany inaczej rosyjskim lub klepanym to znana od dawna terapia stosowana w Ameryce Północnej, na Ukrainie, w Rosji i Japonii. Masaż wykonywany jest na naturalnym polskim miodzie podgrzanym do temperatury ok. 37°C - 38°C.

W pierwszym etapie miód jest wklepywany w skórę, pory otwierają się, a organizm oczyszcza się z toksyn, substancji szkodliwych i nadmiaru sebum – skóra intensywnie się dotlenia. W kolejnym etapie wprowadzane są techniki masażu klasycznego.

Masaż klepany to oryginalna metoda terapii manualnej. Połączenie masażu leczniczego z działaniem miodu przyczynia się do udrożnienia systemu limfatycznego oraz stymuluje wydzielanie gruczołów potowych. Masaż poprawia sprawność układu krążenia, działa przeciwzapalnie i wspomaga naturalną odporność organizmu.

Działa regenerująco i odżywczo na skórę oraz skutecznie zapobiega powstawaniu cellulitu, rozstępów skóry, blizn. Zmniejsza też widoczność już istniejących niedoskonałości skórnych.

Ponadto masaż miodem korzystnie oddziałuje przy depresji, spadku nastroju i kuracji antynikotynowej zmniejszając nadpobudliwość nerwową, regenerując po przemęczeniu i wyczerpaniu oraz stabilizując sen.