Lipoliza Aqualyx

LIPOLIZA AQUALYX


to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Aqualyx stosuje się przede wszystkim w takich miejscach jak kończyny górne, brzuch, biodra, okolice pod pośladkami, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek oraz modelowanie konturu żuchwy.

Aqualyx to roztwór, w którym głównymi substancjami są detergenty typu deoksycholan sodu rozpuszczające tłuszcz i niszczące błonę komórkową. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Aqualyx jest bezbolesny, skuteczny, nieinwazyjny.

Ilość usuniętej tkanki tłuszczowej zależy od ilości podanego w trakcie zabiegu preparatu oraz wielkości fałdu skórno-tłuszczowego - jest to od 0,5cm do 3cm w obwodzie.

Do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Rozłożenie terapii w czasie zwiększa dobrą tolerancję zabiegu i pozytywne efekty w postaci zwiększania się jędrności leczonego obszaru. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, rzadko przekracza liczbę 10 - najczęściej są to 3-4 zabiegi, powtarzane co 4 tygodnie.

Lipoliza Aqualyx powinna być połączona z masażem limfatycznym lub endermologią, które zapobiegną tworzeniu się miejscowych złogów oraz ułatwią transport tłuszczu do wątroby i jego usunięcie z organizmu. Dodatkowo terapia łączona lipolizy z endermologią gwarantuje jeszcze lepsze efekty terapeutyczne w postaci smuklejszego i jędrniejszego ciała.

Najlepsze rezultaty osiągane są u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu - zwłaszcza w przypadku miejscowych otłuszczeń w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.