Endermologia

ENDERMOLOGIA


to jedna z najskuteczniejszych metod działających na cellulit, tkankę tłuszczową i zwiotczenie skóry oraz doskonałe narzędzie terapeutyczne.

Metoda jest skuteczna w leczeniu bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa – zwłaszcza odcinka szyjnego oraz dolegliwości reumatycznych. Dzięki odpowiedniemu uciskowi obniża napięcie mięśniowe i odczuwalnie redukuje bolesność, stosuje się ją również przy silnych zakwasach i przykurczach mięśni.

Endermologia może być również pomocna w przypadku drętwienia kończyn górnych i dolnych kiedy przyczyną jest złe krążenie.

Masaż jest wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz - w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ciąża, nowotwory, niewydolność serca, zakrzepowe zapalenie żył, kamica żółciowa, kamica moczowa.