Botoks

BOTOKS


to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwzmarszczkowe działanie botoksu opiera się na blokowaniu impulsów nerwowych, które prowadzą do napinania mięśni, co skutkuje ich tymczasowym paraliżem. Efekt zabiegu utrzymuje się na ogół przez około 6 miesięcy.

Botoks pomaga również skutecznie uporać się z nadmiernym poceniem pach, dłoni i stóp. Blokuje impulsy nerwowe pobudzające gruczoły potowe do pracy. W tym przypadku rezultat zabiegu utrzymuje się dłużej – do 12 miesięcy.

Botoks jest także lekarstwem na przewlekłą migrenę. W tej sytuacji jest traktowany jak lek przeciwbólowy o przedłużonym działaniu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, a pierwsze efekty są zauważalne po tygodniu od zabiegu. U części pacjentów ból znika całkowicie, u innych jego siła jest zmniejszona do minimum lub utrzymuje się znacznie krócej.


PLAZMA LIFT


to jedno z najnowszych odkryć w medycynie estetycznej z zastosowaniem mikrowiązki plazmy do niechirurgicznego liftingu skóry.

Plazma, wyodrębniana przez niektórych naukowców, jako czwarty stan skupienia materii, jest precyzyjnym narzędziem dzięki któremu można osiągnąć efekty zbliżone do chirurgii plastycznej.

Znajduje zastosowanie w plastyce powiek górnych i dolnych (blefaroplastyka), plastyce zmarszczek palacza, liftingu twarzy, szyi, dekoltu i podbródka. Za pomocą plazmy można podnosić biust i pośladki, niwelować rozstępy oraz blizny potrądzikowe i pooperacyjne. Plazma jest również pomocna przy leczeniu trądziku aktywnego, rozjaśnianiu przebarwień oraz usuwaniu znamion.

Działanie plazmy jest ograniczone do naskórka, dzięki czemu rekonwalescencja pacjenta i wyłączenie go z codziennych aktywności jest krótkie - bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż kryjący.

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych plazma nie powoduje krwawienia i długotrwałego obrzęku, ruchomość i funkcja okolic zabiegowych jest zachowana, nie ma szwów i przedłużonego gojenia.

Efekty wywołane mikrowiązką plazmy – strupki, można zamaskować korektorem lub podkładem, dzięki czemu nie są widoczne dla otoczenia. Przejściowy obrzęk tkanek utrzymuje się krótko i jest specyficzny dla lokalizacji zabiegowej, zależy także od osobniczych uwarunkowań każdego pacjenta.

Obkurczenie skóry jest widoczne od razu po zabiegu, natomiast całkowity efekt ocenia się po około 4 tygodniach.

Zabieg może wymagać powtórzeń dla osiągnięcia pełnego efektu estetycznego – kolejne zabiegi można wykonywać w odstępie 4 – 6 tygodni.

Rezultaty zabiegów są długotrwałe, przeważnie minimum 3 lata, i zależą głównie od postępu naturalnych procesów starzenia. Celem odświeżenia i pogłębienia efektów, zabieg można powtórzyć wielokrotnie.