TAPING ESTETYCZNY

TAPING ESTETYCZNY


polega na czasowym oklejeniu twarzy taśmami do kinesiotapingu, których zadaniem jest obniżenie napięcia powierzchniowego.
Z wiekiem przestrzeń między skórą a mięśniami zmniejsza się, przez co również zmniejsza się i spowalnia cyrkulacja krwi i limfy. Mięśnie i tkanki nie są odpowiednio odżywione, a toksyny – zatrzymane. Pojawiają się zmarszczki, linie, bruzdy i obrzęki.

Poprzez odpowiednią aplikację taśm, zwiększamy przestrzeń między skórą, a mięśniami przez co aktywujemy swobodny przepływ płynów ustrojowych. W miejscach do których przyklejamy taśmy rewitalizujemy tkanki, redukujemy zmarszczki, a także zmniejszamy obrzęki.

Taping twarzy służy rozluźnieniu mięśni i przywróceniu skórze elastyczności. Podnosi owal twarzy, redukuje drugi podbródek, lwią zmarszczkę i bruzdy nosowo-wargowe, wspomagając pracę mięśni i przywracając im odpowiedni tonus.

Szerszym pojęciem jest facemodeling, w skład którego wchodzi masaż twarzy, np. masaż Kobido, zakończony naklejeniem taśm kinezjologicznych, które mają wzmocnić działanie intensywnego masażu twarzy.
Plastry z reguły pozostawia się na skórze twarzy do 8 godzin. Techniki oklejania dostosowane są do indywidualnych potrzeb Klienta.