Shiro Abhyanga

SHIRO ABHYANGA


to ajurwedyjski masaż głowy na ciepłym oleju z agrestu indyjskiego wykonywany w pozycji półleżącej lub siedzącej.

Głowa w medycynie staroindyjskiej obejmuje najwięcej punktów marmicznych spośród wszystkich partii ciała. Samo słowo „marma” oznacza wrażliwy punkt, który może być nakłuwany, masowany czy nagrzewany przy prowadzeniu terapii. Masaż głowy pełni bardzo ważną funkcję leczniczą, ponieważ pobudza naturalne siły organizmu do samouzdrawiania.

Masaż obejmuje ruchy wykonywane na szyi, barkach i ramionach, a następnie na głowie i włosach. Shiro Abhyanga oddziałuje mocno relaksująco na organizm. Wspomaga pamięć i koncentrację oraz jest pomocny przy usuwaniu bólów głowy, także migrenowych.

Podczas masażu skóra głowy i włosy są intensywnie olejowane amlą. Wpływa to bezpośrednio na pobudzenie cebulek włosowych, przeciwdziała wypadaniu i siwieniu włosów, przeciwdziała stanom zapalnym skóry i niweluje łupież. Włosy po masażu stają się miękkie, błyszczące, nawilżone i egzotycznie pachną (nawet po umyciu).

Po masażu zaleca się nie zmywać głowy przez ok. 2 godziny aby cenne składniki ziołowe mogły przenikać dłużej do mieszków włosowych.

Zalecana jest seria 4-6 masaży w odstępie 7 dni dla uzyskania efektu regeneracji i wzmocnienia włosów oraz przyspieszenia ich porostu.