Pakiet Ajurwedyjski

PAKIET AJURWEDYJSKI


to zestaw orientalnych masaży, który opiera się na staroindyjskim systemie filozoficznym sprzed 5000 lat. Ajurweda wskazuje na ścisłą zależność między ciałem, duszą i umysłem w osiągnięciu równowagi i szczęścia w życiu, co pozwala na zachowanie dobrego zdrowia i długowieczności.

Równowaga w ajurwedzie dotyczy wszystkich aspektów życia. Prawdziwe zdrowie ciała nie jest możliwe jeśli choruje umysł. Spokój umysłu nie jest możliwy gdy niedomaga ciało. Współczesna zachodnia medycyna dopiero teraz odkrywa, jak duży wpływ na zdrowie i życie ludzi ma ich stan psychiczny, nastawienie do świata, a nawet myśli. Mędrcy ajurwedy wiedzieli to tysiące lat temu kładąc nacisk na tę niesamowitą zależność pomiędzy ciałem i umysłem.

Masaże ajurwedyjskie stanowią jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej. Pełnią wiele funkcji poprzez wpływ, jaki wywierają na poszczególne układy organizmu. Ich istotą jest ruch energii w ciele, a celem - przywrócenie równowagi energii życiowej.

Subtelne połączenie masażu klasycznego i akupresury rozprowadza energię do wszystkich narządów i obszarów ciała oraz przywraca harmonię przepływu energii. Orientalne rytuały wchodzące w skład pakietu to abhyanga, shiro abhyanga, udvartana oraz netra vasti.

Aby w pełni wykorzystać zbawienny wpływ masaży ajurwedyjskich, pakiet najlepiej zrealizować w trakcie jednej wizyty – należy zarezerwować sobie wtedy ok. 2 godziny i 45 minut czasu.