Netra Vasti

NETRA VASTI


to ajurwedyjski, głęboko oczyszczający i relaksujący zabieg olejowy, polegający na kąpieli oczu w roztopionym maśle Ghee. Celem zabiegu jest zlikwidowanie napięcia zgromadzonego w okolicy oczu, wyostrzenie wzroku i zrównoważenie układu nerwowego.

Netra Vasti ma działanie lecznicze, profilaktyczne i pielęgnacyjne, sprawiając, że z każdym zabiegiem poprawia się stan zdrowia oczu oraz ich wygląd. Ciepły olej równoważy energię w systemie nerwowym, wygładza drobne zmarszczki i wpływa dodatnio na poprawę widzenia. Dodatkowo głęboko relaksuje mięśnie wokół oczu i w okolicy czoła, usuwając stres i napięcie z obszaru głowy.

Rytuał rozpoczyna się przygotowaniem mącznego ciasta, z którego formuje się wałeczki wokół oczu. Na zamknięte oczy, powolnym strumieniem wlewa się roztopione masło Ghee.

Następnie otwiera się oczy i pozostawia je otwarte przez ok. 10 minut. Po skończonej kąpieli, okolice oczu są oczyszczane za pomocą wody różanej.

Zabieg wskazany jest dla osób mających problemy z oczami – bóle, słabe widzenie, zmęczenie, suchość, opuchlizna, noszących szkła kontaktowe, pracujących dużo przy komputerze, chorujących na zapalenie spojówek, stany zapalne oczu, kurzą ślepotę czy owrzodzenie rogówki.