LIPOLIZA INIEKCYJNA

LIPOLIZA INIEKCYJNA


to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Lipolizę stosuje się przede wszystkim na ramiona, brzuch, biodra, pośladki, uda, wewnętrzną stronę kolan oraz podbródek.

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę biodegrowalnego i bezpiecznego preparatu, który przenika przez błony komórkowe, powodując ich rozerwanie, a następnie doprowadza do rozpadu tłuszczów. Te następnie transportowane są do wątroby, gdzie następuje ich rozkład i wydalenie z organizmu przez nerki.

Zabieg jest lekko bolesny, skuteczny, nieinwazyjny.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów, których ilość jest ustalana indywidualnie.

Pierwsze rezultaty są często widoczne już po pierwszym zabiegu.

Lipolizę iniekcyjną warto połączyć z masażem limfatycznym, masażem bańką chińską lub endermologią. Zabiegi te zapobiegną tworzeniu się miejscowych złogów, przyspieszą transport tłuszczu do wątroby oraz jego wydalenie z organizmu. Ponadto terapia lipolizy połączona z bańką lub endermologią zwiększy efekt terapeutyczny pozwalając szybciej uzyskać wysmuklone i jędrne ciało.

Lipoliza nie jest zabiegiem odchudzającym, a najlepsze rezultaty osiąga się u osób bez nadwagi, z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, która nie ulega redukcji pomimo ćwiczeń i diety.