ZABIEGI SPA

KĄPIEL MLECZNA


pobudza zmysły, odpręża i regeneruje, uwalnia od toksyn, a dzięki zawartości protein mlecznych nawilża i odżywia skórę.

Kąpiel przygotowywana jest na bazie gorącej wody i mleka z dodatkiem naturalnych olejków o zapachu wanilii i róży oraz soli magnezowej.

Zabieg kąpielowy jest idealny w połączeniu z dowolnym masażem całego ciała – masaż stanowi przedłużenie głębokiego relaksu w jaki wprowadza kąpiel.

Gorące kąpiele zalecane są osobom aktywnym fizycznie - zwłaszcza w przypadku bólów mięśni, osobom cierpiącym na przewlekłe bóle stawów oraz osobom, u których obserwuje się napięcie ciała występujące na skutek stresu. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, a poszczególne części ciała zostają lepiej ukrwione, co uśmierza ból i zmniejsza napięcia. Sól magnezowa obecna w wodzie przenika przez skórę działając uspokajająco, przeciwskurczowo i niwelując skutki stresu..


KĄPIEL W CZERWONYM WINIE


dotlenia, eliminuje toksyny, chroni skórę przed negatywnym działaniem środowiska, wspomaga odchudzanie, a także redukuje stres i poprawia samopoczucie.

Kąpiel przygotowywana jest na bazie gorącej wody i czerwonego wina z dodatkiem naturalnych olejków zapachowych.

Zabieg kąpielowy jest idealny w połączeniu z dowolnym masażem całego ciała – masaż stanowi przedłużenie głębokiego relaksu w jaki wprowadza kąpiel.

Gorące kąpiele zalecane są osobom aktywnym fizycznie - zwłaszcza w przypadku bólów mięśni, osobom cierpiącym na przewlekłe bóle stawów oraz osobom, u których obserwuje się napięcie ciała występujące na skutek stresu. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, a poszczególne części ciała zostają lepiej ukrwione, co uśmierza ból i zmniejsza napięcia. Tanina i polifenole obecne w czerwonym winie dbają o prawidłowe napięcie skóry, przyspieszają metabolizm, redukują tkankę tłuszczową oraz cellulit.


OKŁADY BOROWINOWE


to zabiegi z wykorzystaniem naturalnego torfu – borowiny. Przeprowadza się je w celu złagodzenia bólu oraz stanów zapalnych, które towarzyszą między innymi chorobom reumatycznym.

Okłady borowinowe stosujemy jako uzupełnienie do godzinnego masażu leczniczego. W czasie kiedy masażowi poddawane są kończyny dolne można zastosować ciepłe okłady borowinowe na plecy lub odwrotnie.

W ten sposób łączone terapie pomagają szybciej i skuteczniej pozbyć się dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, karku, szyi, kończyn górnych i dolnych.

Wskazaniami do zastosowania borowiny są przewlekłe, ale nie ostre, stany zapalne narządów ruchu – tkanek miękkich, kości i stawów – także choroby reumatyczne.

Ciepłe okłady z borowiny mają pozytywne działanie przy zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, w zespołach bólowych szyjnych, barkowych i lędźwiowych, w obrzękach po stłuczeniach, złamaniach oraz zwichnięciach.

Mechanizm działania okładów polega na wywołaniu efektów termicznych powodujących miejscowe przegrzanie tkanek. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi przez miejsce, w którym wykonywany jest okład, co powoduje lepsze dotlenienie oraz głębokie odżywienie tkanek, usunięcie nagromadzonych toksyn, przyspieszenie metabolizmu komórkowego i procesów regeneracyjnych.

Jednocześnie borowina wykazuje właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, ściągające oraz antyoksydacyjne.

Chcąc skorzystać z dobrodziejstw borowiny podczas masażu leczniczego prosimy o poinformowanie nas o tym podczas umawiania wizyty.

Przeciwwskazaniami do stosowania okładów borowinowych są ostre stany zapalne, początkowy okres urazów kości i stawów, ciąża, krwawienia z dróg rodnych, żylaki, wrzody, niewydolność krążenia, choroba wieńcowa, stany po zawale i wady serca, zaawansowana miażdżyca naczyń, niestabilne ciśnienie, niewydolność oddechowa, stany osłabienia i wycieńczenia, nadczynność tarczycy, choroba nowotworowa.


OKŁADY PARAFINOWE


to zabiegi z wykorzystaniem ciepłej parafiny. Przeprowadza się je w celu złagodzenia bólów stawowych i mięśniowych.

Zabieg polega na nakładaniu płatów parafinowych na wybrane części ciała. Stygnąca parafina tworzy twardą warstwę utrzymującą ciepło. W trakcie zabiegu dochodzi do intensywnego, miejscowego przekrwienia przez co mięśnie stają się elastyczne i bardziej rozciągliwe, zmniejszając w ten sposób wrażliwość na ból. Okłady łagodzą bóle stawowe zwłaszcza stawów drobnych i średnich, dzięki przekrwieniu torebek stawowych i przyczepów stawowych dając poprawę ich ruchomości.

Wskazaniami do zastosowania okładów parafinowych są przewlekłe stany zapalne stawów i tkanek miękkich, blizny i zrosty pooperacyjne, przykurcze, artretyzm, zapalenie torebki stawowej, fibromialgia, choroby gośćcowe.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są ostre stany zapalne stawów, podeszły wiek, nowotwory, nadciśnienie, niewydolność krążenia, osteoporoza, skrajne wycieńczenie, wczesne stadium urazów.


PEELING CIAŁA


to energiczny zabieg, który polega na usunięciu obumarłych komórek i wszelkich zanieczyszczeń ze skóry. Peeling przyspiesza proces regeneracji i odbudowy naskórka, odżywia i natłuszcza oraz wzmacnia strukturę skóry.

Peeling wykonany w salonie różni się znacząco od peelingu wykonanego w warunkach domowych przede wszystkim dlatego, że sami nie jesteśmy w stanie zrobić tak mocnego peelingu na całej powierzchni ciała. Zabieg wykonywany w salonie jest też zazwyczaj zdecydowanie dłuższy, co w rezultacie przyczynia się do uzyskania spektakularnego efektu miękkiej i gładkiej skóry.

Peelingi przeprowadzane są na sucho i obejmują całe ciało. Różnią się od siebie nutą zapachową i właściwościami poszczególnych składników zawartych w preparatach złuszczających. Orzeźwiająca nuta arbuzowa jest idealna na lato, czekolada i kawa posiadają właściwości silnie ujędrniające oraz poprawiające nastrój, natomiast pistacja oszałamia słodkim zapachem.

Zabieg złuszczania ciała warto wykonać co najmniej raz w miesiącu. Jeśli skóra jest szorstka i pozbawiona zdrowego kolorytu – to znak, że należy wykonać peeling.


PLASTROWANIE DYNAMICZNE


polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.

Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami, co jest kluczowym efektem dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.

Plastrowanie stosuje się w celu złagodzenia bólów pourazowych, kręgosłupa, reumatycznych, po operacjach. Plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także inne objawy, takie jak ograniczony zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy.

Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, a także pomagają w przypadku częstych skurczów – również nocnych skurczów łydek. Plastry mają grubość, ciężar i rozciągliwość zbliżone do skóry. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Można je nosić od kilku dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.


ZABIEG CZEKOLADOWY CHOCOLATE BODY SPA


to zmysłowy, relaksujący i pielęgnujący ciało rytuał, po którym skóra jest miękka jak jedwab, otulona przepysznym zapachem, a ciało i umysł niesamowicie odprężone.

Zabieg składa się z trzech etapów – głębokiego oczyszczenia ciała poprzez wykonanie peelingu na bazie czekolady, kompleksowego odżywienia poprzez działanie składników aktywnych zawartych w masce czekoladowej oraz rozładowania napięcia poprzez terapeutyczne działanie masażu relaksacyjnego wieńczącego zabieg.

Zabieg jest polecany osobom poszukującym głębokiego relaksu połączonego z intensywną pielęgnacją ciała. Dzięki właściwościom detoksykującym, ujędrniającym i wyszczuplającym zabieg czekoladowy poleca się również jako uzupełnienie kuracji odchudzających dla osób z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem, skórą osłabioną utratą wagi lub przebytą ciążą. Ponadto zabieg wyzwala tzw. hormony szczęścia, przez co poprawia nastrój, co jest szczególnie przydatne w okresie jesienno – zimowym oraz u osób z depresją.


ZABIEG KOKOSOWO-PISTACJOWY PURLES BODY SPA


to ceremonia polecana dla miłośników słodkich deserów, spragnionych szczególnej dbałości o piękno swojego ciała. To niebiańska pokusa, otulająca zmysły aromatem kokosa, orzechów pistacjowych i migdałów.

Zabieg składa się z dwóch etapów – głębokiego oczyszczenia ciała poprzez wykonanie peelingu na bazie orzechów pistacjowych i migdałów oraz kompleksowego odnowienia skóry poprzez działanie składników aktywnych zawartych w kokosowo – pistacjowej masce.

Ceremonia wyzwala pozytywną energię, dynamizuje, wprawia w dobry nastrój. Skutecznie przeciwdziała wiotczeniu skóry i efektywnie poprawia jej elastyczność.

Pistacjowy peeling wygładza skórę, nadając jej aksamitnej gładkości, a flawonoidy zawarte w masce opóźniają procesy starzenia i neutralizują działanie wolnych rodników. Skóra po zabiegu jest zregenerowana, wygładzona i świetnie odżywiona oraz otulona smakowitym zapachem.


ZABIEG KOKOSOWO-PISTACJOWY PURLES BODY SPA Z KĄPIELĄ W MLEKU KOKOSOWYM


to ceremonia wzbogacona o trzeci etap, jakim jest odprężająca kąpiel w mleku kokosowym.

Kąpiel przygotowywana jest na bazie gorącej wody i mleczka kokosowego z dodatkiem naturalnych olejków o zapachu wanilii i róży oraz soli magnezowej.

Gorące kąpiele zalecane są osobom aktywnym fizycznie - zwłaszcza w przypadku bólów mięśni, osobom cierpiącym na przewlekłe bóle stawów oraz osobom, u których obserwuje się napięcie ciała występujące na skutek stresu.

Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, a poszczególne części ciała zostają lepiej ukrwione, co uśmierza ból i zmniejsza napięcia. Sól magnezowa obecna w wodzie przenika przez skórę działając uspokajająco, przeciwskurczowo i niwelując skutki stresu.


ZABIEG OWOCOWY FRUIT BODY SPA


to orzeźwiający, relaksujący i pielęgnujący ciało rytuał, po którym skóra jest miękka jak jedwab, otulona przepysznym zapachem, a ciało i umysł niesamowicie odprężone.

Zabieg składa się z trzech etapów – głębokiego oczyszczenia ciała poprzez wykonanie peelingu owocowego, kompleksowego odżywienia poprzez działanie składników aktywnych zawartych w masce owocowej oraz rozładowania napięcia poprzez terapeutyczne działanie masażu relaksacyjnego wieńczącego zabieg.

Zabieg jest polecany osobom poszukującym głębokiego relaksu połączonego z intensywną pielęgnacją ciała.

Owocowy peeling fenomenalnie wygładza skórę, nadając jej alabastrową gładkość, a flawonoidy zawarte w masce owocowej opóźniają procesy starzenia i neutralizują działanie wolnych rodników. Rytuał przywraca równowagę przepływu energii oraz zmniejsza napięcie. Skóra po zabiegu jest zregenerowana, świetnie odżywiona oraz otulona rześkim zapachem owoców.

*Zapachowe nuty owocowe są, w zależności od pory roku, zmieniane. Jeśli życzą sobie Państwo zapoznać się z aktualną ofertą owocowych produktów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.