Liposukcja kawitacyjna

LIPOSUKCJA KAWITACYJNA


polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych.
W trakcie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej następuje przerwanie błony komórek tłuszczowych, co skutkuje przedostaniem się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Stamtąd przenoszone są wraz z płynami układów limfatycznego i krwionośnego do wątroby. Organ traktuje dostarczone tłuszcze podobnie jak te pochodzące z pokarmu. Wskutek procesów przemiany materii zostają one rozłożone i wydalone z organizmu.
Zabieg ten pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała.

Miejsca, które najczęściej poddaje się liposukcji kawitacyjnej to przede wszystkim okolice łydek, ud, kolan, bioder, talii, brzucha oraz ramion. Szczególnie dobre efekty przynosi ona osobom cierpiącym na otyłość miejscową. Zabieg umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne aktywnością fizyczną i dietą.
Należy jednak pamiętać, że liposukcja kawitacyjna nie jest jedną z metod leczenia nadwagi, a zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu ukształtowanie upragnionej sylwetki.

Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia:
usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
ujędrnienie skóry,
zwiększenie elastyczności skóry,
wysmuklenie oraz wymodelowanie sylwetki,
zredukowanie cellulitu,
stymulację krążenia,
pobudzenie procesów metabolicznych.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są niewydolność wątroby, niewydolność serca, przewlekłe nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka, posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi, nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych, wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne, ciąża i karmienie piersią, zakrzepowe zapalenie żył, cukrzyca, padaczka, osteoporoza.