DEPILACJA LASEROWA
W naszym salonie depilacja laserowa wykonywana jest przez firmę zewnętrzną pracującą na jednym z wiodących laserów diodowych przeznaczonych do usuwania zbędnego owłosienia.
Depilacja wykonywana jest co 6 tygodni. To optymalny czas, ściśle związany z fizjologią i fazami wzrostu włosa. To właśnie cykl wzrostu włosa decyduje o liczbie i częstotliwości podejść do zabiegu laserowego. Szacuje się, że aby pozbyć się skutecznie owłosienia, trzeba powtórzyć minimum 4 zabiegi depilacji laserowej w regularnych 6-tygodniowych odstępach.
Po latach od zniszczenia włosa niektóre brodawki włosowe mogą próbować się odnawiać – w związku z tym po skończonej serii zabiegów, raz w roku lub raz na dwa lata, warto wykonać zabieg przypominający, aby wciąż cieszyć się efektem gładkiej skóry.
Na czym polega działanie lasera diodowego?
Laser diodowy nie wpływa na funkcje całego organizmu. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika około 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka, następnie jego stopniowy zanik, a w efekcie prowadzi do utraty włosa.
Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki promieni niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Jeden „strzał” wiązką promieni pomaga zlikwidować co najmniej kilkanaście włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9×9 mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.
Głowica lasera diodowego jest zaopatrzona w system chłodzenia skóry, co sprawia, że zabieg jest bardziej komfortowy dla Klienta. W trakcie realizacji usługi zalecamy komunikować ewentualne problemy, w tym zbyt duży ból. Urządzenia stosowane do depilacji laserowej są bowiem wyposażone w specjalne przełączniki, które pozwalają na zmianę trybu pracy. Możemy dostosować go do indywidualnych potrzeb pacjenta, w tym również jego progu bólu.
Przeciwwskazania do zastosowania lasera diodowego
Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserowej są ciąża, choroby nowotworowe, skłonność do przebarwień, skłonność do bliznowców, łuszczyca, opryszczka aktywna, aktywna infekcja skóry w miejscu wykonywania zabiegu, świeża opalenizna, niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne, stosowanie kremów z retinolem oraz stosowanie leków światło uczulających.
Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej polega przede wszystkim na całkowitym zakazie opalania skóry na co najmniej miesiąc przed zabiegiem, całkowitym zakazie mechanicznego usuwania włosów co najmniej miesiąc przed zabiegiem (włosy można golić za pomocą jednorazowej maszynki do golenia). Ponadto minimum tydzień przed zabiegiem należy przestać przyjmować aspirynę i inne leki rozrzedzające krew, zaprzestać stosowania witaminy A i E oraz zrezygnować z przyjmowania ziół (zwłaszcza dziurawca, nagietka, bratka, skrzypu polnego). Dzień przed zabiegiem włosy należy zgolić za pomocą jednorazowej maszynki do golenia.
Depilacja laserowa a jasne włosy
Laser reaguje z melaniną, której najmniej jest we włosach jasnych – blond i siwych. Z tego powodu światło ma trudności w wychwyceniu tego związku, co prowadzi do zmniejszenia skuteczności zabiegu. Z tego powodu w przypadku osób z bardzo jasnymi włosami – jaśniejszymi od naturalnego koloru skóry – nie wykonujemy zabiegów depilacji. W przypadku siwych włosów można spróbować wykonać zabiegi, jeśli dopiero zaczynają one siwieć. W pozostałych sytuacjach, kiedy włos jest martwy, nie przeprowadza się depilacji laserowej.
Wykonujemy zabiegi dla klientów z Głuchołaz i okolicznych miejscowości. Nasz salon mieści się w Nysie.
Co robić po zabiegu depilacji laserowej?
Zabieg depilacji laserowej może powodować podrażnienia. Z tego powodu tuż po jego przeprowadzeniu warto rezygnować z bardzo obcisłych ubrań, zwłaszcza spodni typu rurki (jeśli depilacja była przeprowadzana w obrębie dolnych partii ciała). Przez jakiś czas warto również unikać peelingowania skóry – w zależności od jej kondycji. Trzeba bowiem pamiętać, że zastosowanie lasera narusza warstwę naskórka.
Po depilacji laserowej warto stosować również balsamy nawilżające i kremy. Dobrym pomysłem jest sięganie po preparaty, które zawierają d-pantenol czy alantoinę. Latem należy unikać słońca. Jeśli depilacja dotyczy mocno odkrytych partii ciała, konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF.