RETIX C XYLOGIC®

RETIX C XYLOGIC®


to intensywna i kompletna terapia przeciwzmarszczkowa redukująca niedoskonałości skóry.

Retix C oparty jest na kompleksie Acticell 42%, który zawiera najbardziej skuteczne składniki odmładzające w odpowiednich stężeniach i skutecznych formułach.

Celem terapii jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry, odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych, poprawa zagęszczenia i napięcia skóry, wygładzenie, rozjaśnienie przebarwień, redukcja niedoskonałości, stanów zapalnych i trądziku, zwężenie porów nawet do 80%, zwiększenie poziomu nawilżenia, ochrona przed foto uszkodzeniami oraz zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry.

4% retinol w formule Acticell wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne – zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka podrażnień.

Witamina C 8% jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki i wspomagającym ochronę przeciwsłoneczną oraz składnikiem stymulującym syntezę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem. Witamina C w postaci kwasu askorbinowego wykazuje działanie lekko złuszczające i przede wszystkim rozjaśniające. Jest odpowiedzialna za efekt rozświetlenia i poprawy kolorytu poszarzałej skóry.

Antyoksydanty 30% są odpowiedzialne za ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które w dużej mierze są odpowiedzialne za powstawanie objawów starzenia się skóry.

Po zabiegu skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Najlepsze efekty przyniesie seria 4 zabiegów wykonanych w odstępach 21-28 dni.

Retix C może być również stosowany na ciało (brzuch, ramiona, plecy) w celu rozjaśnienia świeżych rozstępów.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są alergie, opryszczka, ciąża i karmienie piersią, uszkodzenia naskórka, doustna terapia wit. A (zabieg można wykonać 6 miesięcy po zakończonej kuracji), trądzik w fazie aktywnej, skóra naczyniowa i nadwrażliwa, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.