Shiro Abhyanga
Kategoria: NOWOŚCI, MASAŻE SPA

Ajurweda czyli „ayus” – życie lub siła życiowa i „veda” – wiedza, nauka; to staroindyjski system filozoficzny sprzed 5000 lat. Ajurweda wskazuje na ścisłą zależność między ciałem, duszą i umysłem w osiągnięciu harmonii i szczęścia w życiu, co pozwala na zachowanie dobrego zdrowia i długowieczności. Masaże ajurwedyjskie mogą być wykonywane oddzielnie, jak w poniższych opisach, aczkolwiek sugerujemy ich łączenie (wszystkie razem lub wg preferencji). Zniżki na zabiegi łączone jak niżej:
2 zabiegi 5%
3 zabiegi 10%
4 zabiegi 15%.

Shiro Abhyanga – ajurwedyjski masaż głowy na ciepłym oleju z agrestu indyjskiego wykonywany w pozycji siedzącej. Głowa w medycynie staroindyjskiej obejmuje najwięcej punktów marmicznych spośród wszystkich partii ciała. Samo słowo „marma” oznacza wrażliwy punkt, który może być nakłuwany, masowany czy nagrzewany przy prowadzeniu terapii. Masaż głowy pełni bardzo ważną funkcję leczniczą, ponieważ pobudza naturalne siły organizmu do samouzdrawiania.

Masaż obejmuje ruchy wykonywane na szyi, barkach i ramionach, a następnie na głowie i włosach. Shiro Abhyanga oddziałuje mocno relaksująco na organizm. Wspomaga pamięć i koncentrację oraz jest pomocny przy usuwaniu bólów głowy, także migrenowych.

Podczas masażu skóra głowy i włosy są intensywnie olejowane amlą. Wpływa to bezpośrednio na pobudzenie cebulek włosowych, przeciwdziała wypadaniu i siwieniu włosów, przeciwdziała stanom zapalnym skóry i niweluje łupież. Włosy po masażu stają się miękkie, błyszczące, nawilżone i egzotycznie pachną (nawet po umyciu).

Po masażu zaleca się nie zmywać głowy przez ok. 2h, aby cenne składniki ziołowe mogły przenikać dłużej do mieszków włosowych. Zalecana jest seria 4-6 masaży w odstępie 7 dni dla uzyskania efektu regeneracji i wzmocnienia włosów oraz przyspieszenia ich porostu.

  • Cena zabiegu
  • 60 zł
  • Czas zabiegu 30 min.


Zapoznaj się również z innnymi zabiegami z kategorii: